1. Strona główna
  2. Informacje
  3. A6 Szczecin Kijewo. Dwie jezdnie w stronę Gdańska

A6 Szczecin Kijewo. Dwie jezdnie w stronę Gdańska

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2022-06-10
A6 Szczecin Kijewo. Dwie jezdnie w stronę Gdańska
Mniej utrudnień na węźle Szczecin Kijewo w ciągu A6. Dwoma jezdniami w stronę Gdańska. Zdjęcia: GDDKIA
Coraz mniejsze utrudnienia i korki na trasie A6-S3 nad morze w okolicach Szczecina. Wykonawca rozbudowy węzła Szczecin Kijewo kończy prace i stopniowo znoszone są ograniczenia w ruchu. Kierowcy mogą już korzystać z dwóch jezdni w stronę Gdańska. W drugiej połowie czerwca, po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie planowane jest wdrożenie docelowej organizacji ruchu.

Na przebudowywanym węźle Szczecin Kijewo (obwodnica Szczecina w ciągu A6) został przywrócony ruch 2 pasami na jezdni w kierunku Gdańska. Dzięki takiemu rozwiązaniu ruch podczas weekendu powinien odbywać się płynnie. - W przyszłym tygodniu planowane są kolejne zmiany organizacji ruchu, które usprawnią przejazd przez węzeł – zapowiadają drogowcy.

Tak wygląda budowa drogi S3 do Świnoujścia

Wdrożenie docelowej organizacji ruchu po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie planowane jest w drugiej połowie czerwca br.

Węzeł Szczecin Kijewo został rozbudowany. Teraz podróż nad morze trasą A6-S3 będzie wygodniejsza

Węzeł Szczecin Kijewo został rozbudowany. Teraz podróż nad morze trasą A6-S3 będzie wygodniejsza. Zdjecia: GDDKIA

Zachodnia Obwodnica Szczecina: 13 ofert w przetargu na projekt

Węzeł Szczecin Kijewo stanowi połączenie autostrady A6 z DK10. Jest to również główny węzeł łączący Szczecin z siecią autostrad i dróg ekspresowych. Węzeł został wybudowany w latach 30. ubiegłego wieku, a następnie rozbudowany w latach 70. i 80.

Przebudowa węzła obejmowała wykonanie nowych, szerszych wiaduktów, pod którymi jest miejsce nie tylko na dwie jezdnie autostrady, ale także na nowe jezdnie zbiorczo-rozprowadzające. W rejonie węzła starą, betonową nawierzchnię autostrady zastąpiła nowa nawierzchnia bitumiczna. Nowe łącznice mają łagodniejsze łuki oraz pasy włączeń i wyłączeń, których dotychczas brakowało. W efekcie powstał większy węzeł drogowy, który zapewni zarówno znaczącą poprawę płynności, jak i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A6 Utrudnienia na drodze S3 Jak dojadę - Szczecin