1. Strona główna
 2. Informacje
 3. Aktualne prace na koncesyjnej A4 Katowice – Kraków: utrudnienia w Mysłowicach i Katowicach i Chrzanowie

Aktualne prace na koncesyjnej A4 Katowice – Kraków: utrudnienia w Mysłowicach i Katowicach i Chrzanowie

 1. Michał Zawadzki
 2. conadrogach.pl
 3. 2023-06-07
Aktualne prace na koncesyjnej A4 Katowice – Kraków: utrudnienia w Mysłowicach i Katowicach i Chrzanowie
Prace na A4 Katowice-Kraków - gdzie obecnie korki i utrudnienia.
Uwaga, na autostradzie A4 Katowice – Kraków mogą tworzyć się korki w związku z prowadzonymi remontami – ostrzega koncesjonariusz. Aktualnie roboty na A4 obejmują dwa wiadukty w Mysłowicach oraz węzły: Brzęczkowice (połączenie z drogą S1), Mysłowice i Chrzanów. Jeszcze większe utrudnienia będą od końcówki wakacji, bo ruszy wymiana nawierzchni jezdni autostrady.

Spis treści:

Remont na węźle Brzęczkowice w Mysłowicach (km 349 A4)

Remont na węźle Mysłowice (km 346 A4)

Prace na węźle Chrzanów (km 371 A4)

Remont wiaduktu w Katowicach (km 342 A4)

Remont wiaduktu w Mysłowicach - na odcinku ok. 1 km (A4 od km 348 do km 349)

Pod koniec wakacji rozpocznie się remont nawierzchni i wiaduktów na A4

 

 

Poniżej zebraliśmy informacje o utrudnieniach i miejscach gdzie tworzą się korki na koncesyjnym odcinku autostrady A4:

Remont na węźle Brzęczkowice w Mysłowicach (km 349) - skrzyżowanie A4 z drogą S1

Remont obiektu mostowego oraz nawierzchni jezdni na węźle

W środę, 7 czerwca, otwarto zjazd z autostrady A4 na drogę S1 dla kierowców jadących od Katowic w kierunku Tychów, Bielska-Białej i Cieszyna,

13 czerwca zamknięty zostanie zjazd z drogi S1 na autostradę A4 na dla kierowców jadących od Tychów, Bielska-Białej i Cieszyna w kierunku Krakowa. Objazd poprowadzony zostanie przez węzeł Sosnowiec Jęzor, a następnie z powrotem na S1 w kierunku Cieszyna i łącznicą relacji Łódź- Kraków węzła Brzęczkowice. Zjazd z S1 na autostradę A4 zostanie otwarty 31 lipca 2023 r.

 • na jezdni w kierunku do Krakowa pod wiaduktem, 2 zwężone pasy ruchu z ograniczeniem prędkości do 60 km/godz. Na łącznicy węzła relacji Łódź- Kraków (włączenie ruchu z drogi S1 na A4) ustawiony jest znak „STOP”,

 • na jezdni w kierunku do Katowic pod wiaduktem, 2 zwężone pasy ruchu z ograniczeniem prędkości do 60 km/godz. Na łącznicy węzła relacji Cieszyn-Katowice (włączenie ruchu z drogi S1 na A4) ustawiony jest znak „STOP”,

 • na drodze S1, na obu jezdniach (w kierunku do Łodzi oraz do Cieszyna) w rejonie wiaduktu nad A4 - na odcinku ok. 1,8 km 2 zwężone pasy ruchu z ograniczeniem prędkości do 60 km/godz.

Kierowcom jadącym drogą ekspresową S1 od strony Cieszyna lub od Łodzi w kierunku Katowic zaleca się korzystanie z drogi krajowej nr 86. Również kierowcom jadącym autostradą A4 od Wrocławia w kierunku Łodzi lub Cieszyna zaleca się korzystanie z drogi krajowej nr 86.

Planowany termin zakończenia wszystkich prac na węźle: listopad 2023 r.

Wszystkie aktualne utrudnienia na autostradzie A4

Remont na węźle Mysłowice (km 346)

Wymiana nawierzchni jezdni

 • zawężenie ul. Obrzeżnej Zachodniej (jezdnia zachodnia) od ronda w relacji Mysłowice Centrum - Mysłowice Morgi od ronda do końca węzła,

 • zawężenie ul. Obrzeżnej Zachodniej (jezdnia wschodnia) w relacji Mysłowice Morgi - Mysłowice Centrum - od początku węzła do ronda,

 • zamknięta łącznica Katowice-Mysłowice, tj. zjazd z A4 z kierunku Katowic do Mysłowic. Objazd poprowadzony został autostradą do węzła Brzęczkowice, następnie z wykorzystaniem łącznic wewnętrznych tego węzła powrót na A4 w kierunku Katowic i łącznicą zjazdową relacji Kraków-Mysłowice węzła Mysłowice. Planowane otwarcie ww. łącznicy: druga połowa czerwca 2023 r.

 • w drugiej połowie czerwca zaplanowano zamknięcie łącznicy Kraków-Mysłowice tj. zjazdu z A4 z kierunku Krakowa do Mysłowic. Objazd poprowadzony zostanie przez węzeł Murckowska w Katowicach.

Planowane zakończenie wszystkich prac na węźle: połowa sierpnia 2023 r.

Prace na węźle Chrzanów (km 371)

Wymiana nawierzchni jezdni i remont wiaduktu

 • zamknięta łącznica relacji Chrzanów - Kraków (wjazd na A4). Objazd poprowadzony został pozostałymi łącznicami węzła. Planowany termin otwarcia ww. łącznicy: 1 lipca br.

 • zawężenie jezdni DK79 (relacji Chrzanów- Trzebinia) na wysokości wlotu zamkniętej obecnie łącznicy wjazdowej na A4 Chrzanów - Kraków oraz wprowadzenie ruchu wahadłowego przy zastosowaniu sygnalizacji świetlnej. Ruch odbywa się pasem przeciwnym na długości ok. 200 m. Planowana data usunięcia utrudnienia: 1 lipca 2023 r.

 • od strony Trzebini zamknięty został zjazd z ronda w ul. Europejską. Planowana data usunięcia utrudnienia: 1 lipca 2023 r.

Planowane zakończenie wszystkich prac na węźle Chrzanów: październik 2023 r.

 

Remont wiaduktu w Katowicach (km 342)

 • ruch do Katowic na odcinku ok. 800 m odbywa się dwoma zawężonymi pasami,
 • ruch do Krakowa na odcinku ok. 800 m odbywa się dwoma zawężonymi pasami.

Planowany termin zakończenia prac: 16 czerwca 2023 r.

Remont wiaduktu w Mysłowicach - na odcinku ok. 1 km (od km 348 do km 349):

 • jezdnia w kierunku Katowic jest zamknięta,

 • na jezdni w kierunku Krakowa 2 zwężone pasy ruchu przeznaczone są dla ruchu w kierunku Katowic oraz 2 zwężone pasy dla ruchu w kierunku Krakowa.

Koniec prac zaplanowano na listopad 2023 r.

 

Pod koniec wakacji rozpocznie się remont nawierzchni i wiaduktów na A4

Na przełomie sierpnia i września br. koncesjonariusz A4 Katowice – Kraków zapowiada rozpoczęcie wymiany nawierzchni jezdni autostrady. Wymianie nawierzchni towarzyszyć będzie remont wiaduktów. Pisaliśmy o tym więcej tutaj:

Duży remont na A4 Katowice - Kraków już pod koniec sierpnia 

Pierwsze prace związane z remontem nawierzchni autostrady rozpoczną się na przełomie sierpnia i września br., na odcinku pomiędzy Miejscami Obsługi Podróżnych w Kępnicy/Zastawiu a węzłem Balin (od km 362 do km 369). Docelowo roboty obejmą wymianę nawierzchni obu jezdni autostrady, od węzła Murckowska w Katowicach do węzła Balice (od km 340 do km 401).

 

 

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A4 Jak dojadę - Chrzanów Jak dojadę - Katowice