1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Autostrada A2 z odcinkowym pomiarem prędkości

Autostrada A2 z odcinkowym pomiarem prędkości

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-12-14
Autostrada A2 z odcinkowym pomiarem prędkości
Odcinkowy pomiar prędkości obejmie A2 pomiędzy węzłami Poznań Komorniki i Poznań Krzesiny. Zdjęcia: AWSA
Na A2 - autostradowej obwodnicy Poznania zostanie uruchomiony odcinkowy pomiar prędkości. System monitorujący na koncesyjnym odcinku A2 został zainstalowany w porozumieniu z Głównym Inspektoratem Transportu Drogowego i zacznie działać do końca roku.

Jeszcze w tym roku zacznie działać odcinkowy pomiar prędkości na koncesyjnej autostradzie A2 między węzłami Poznań Komorniki i Poznań Krzesiny – obwodnicy Poznania. Urządzenia i cały system są już zainstalowane, obecnie trwają odbiory Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Aktualne utrudnienia na autostradzie A2

- Rejestracja naruszeń, analiza zachowań kierowców pod kątem przestrzegania przepisów oraz egzekucja wykroczeń będzie realizowana przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego, tak jak to dzieje się w przypadku wszystkich pozostałych odcinkowych pomiarów prędkości w naszym kraju – informuje Autostrada Wielkopolska, koncesjonariusz A2.

Opłaty za przejazd autostradą A2 Świecko - Warszawa

Przypominamy, że maksymalna dozwolona prędkość na polskich autostradach, zgodnie z przepisami ogólnie obowiązującymi, wynosi 140 km/h. Na autostradowej obwodnicy Poznania, między węzłami Poznań Zachód a Poznań Krzesiny, ze względu na bardzo duże natężenie ruchu obowiązuje ograniczenie do 120 km/h. W przypadku pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony dozwolona prędkość jest niższa i zależy od rodzaju pojazdu.

Autostrada A2 w budowie – aktualny stan prac

Autostrada A2 w budowie – aktualny stan prac

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A2 Jak dojadę - Poznań