1. Strona główna
 2. Informacje
 3. Będzie ogromna rozbudowa trasy Lubin – Wrocław na DK94 i DK36

Będzie ogromna rozbudowa trasy Lubin – Wrocław na DK94 i DK36

 1. Anna Kluba
 2. conadrogach.pl
 3. 2024-05-13
Będzie ogromna rozbudowa trasy Lubin – Wrocław na DK94 i DK36
DK94 i 36 na trasie Wrocław – Lubin zostaną przebudowane. Nowa droga będzie jak ekspresowa. Mapa: GDDKIA
Przebudowa dróg krajowych nr 94 i 36 na odcinku Wrocław – Lubin obejmie ok. 60 kilometrów trasy. W miejsce obecnej, wąskiej i niebezpiecznej drogi powstanie dwujezdniowa trasa 2x2 przypominająca ekspresówkę, a kilka miejscowości zyska obwodnice. Właśnie ruszyła druga tura spotkań informacyjnych dotyczących wariantów przebiegu nowej trasy. Kolejnym etapem po wyborze wariantu przebiegu, będzie złożenie wniosku o wydanie decyzji środowiskowej.

Trwają prace planistyczne związane z opracowaniem Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe z elementami Koncepcji Programowej wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przebudowy dróg krajowych nr 94 i 36 na trasie Wrocław - Lubin. Przypominamy, że zakres opracowania został podzielony na odcinki realizacyjne:

 • DK36 Lubin – Prochowice
 • DK94 Prochowice – Środa Śląska (DK 94 odc. A)
 • DK94 Środa Śląska – Wrocław (DK 94 odc. B).

Budowa autostrady A4 w starym śladzie – decyzjom przyjrzy się NIK

DK36 i DK94 Lubin - Wrocław będzie gruntownie rozbudowana

DK36 i DK94 Lubin - Wrocław będzie gruntownie rozbudowana

Mapa: GDDKIA

 

Właśnie rozpoczęła się druga tura spotkań informacyjnych w sprawie wariantów przebudowy i poprowadzenia nowych odcinków. Drogowcy przedstawią i omówią proponowane warianty przebiegu trasy przyjęte do dalszych analiz. Trasa będzie przebiegać przez trzy powiaty: lubiński, legnicki oraz średzki.

- Łącznie odbędzie się pięć spotkań z mieszkańcami gmin, przez które przebiega inwestycja. Spotkania będą podzielone na dwie części. Podczas spotkań otwartych, w godzinach 11:00-15:00, projektant będzie do dyspozycji mieszkańców i odpowie na pytania dot. rozwiązań projektowych dla poszczególnych wariantów. Ogólna prezentacja z kompleksowym przedstawieniem wypracowanych wariantów przebiegu trasy odbędzie się o godz. 17:00. Ponadto, niezależnie od planowanych spotkań, każdy mieszkaniec może wyrazić swoją opinię co do zaprezentowanych rozwiązań projektowych – poinformowała GDDKIA w komunikacie.

W ubiegłym tygodniu (9 maja) spotkanie odbyło się w gminie Miękinia. W poniedziałek (13 maja) drogowcy i projektanci spotkali się z mieszkańcami miasta i gminy Lubin. Poniżej przedstawiamy listę najbliższych spotkań:

 • Miasto i Gmina Lubin - 13.05.2024 r. (poniedziałek), świetlica wiejska w m. Osiek
 • Gmina Malczyce - 14.05.2024 r. (wtorek), Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Malczycach
 • Miasto i Gmina Prochowice - 15.05.2024 r. (środa), Prochowicki Ośrodek Kultury i Sportu
 • Miasto i Gmina Środa Śląska - 16.05.2024 r. (czwartek), Urząd Miejski Środa Śląska i Dom Kultury W Środzie Śląskiej.
 • W realizowanym obecnie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowym wraz z koncepcją programową (STEŚ-R) zostaną opracowane warianty przebiegu trasy Lubin – Wrocław w ciągu dróg DK94 i DK36. Kolejnym etapem inwestycji będzie uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

Trasa Lubin - Wrocław jaka jest i jaka będzie:

DK36 i DK94 Lubin - Wrocław będzie gruntownie rozbudowana

Źródło: GDDKIA

Prace planistyczne realizuje od kwietnia 2023 r. firma Schuessler-Plan Inżynierzy. Prace będą prowadzone równolegle z inwentaryzacją przyrodniczą i pracami terenowymi. Wartość prac wynosi około 21,5 mln zł, a termin wykonania dokumentacji projektowej przewidziano na I kwartał 2027 roku. Realizacja kolejnych etapów inwestycji w systemie „projektuj i buduj” planowana jest w latach 2028-2032.

Mapa - warianty przebiegu przebudowy DK94 i DK36 Lubin - Wrocław

Warianty przebiegu przebudowy DK94 i DK36 Lubin - Wrocław

W ramach przebudowy trasy Lubin - Wrocław powstaną liczne obwodnice miejscowości. Mapa: GDDKIA, Schuessler-Plan Inżynierzy

Dwujezdniowa droga przez wiadukty, most i tunele. Kiedy nowa S3 Bolków – Kamienna Góra?

Przypomnijmy, zadanie obejmie łącznie rozbudowę ok. 60 km drogi po śladzie istniejącym lub częściowo po nowym.  Kierowców ucieszy efekt inwestycji - powstanie droga o przekroju 2x2 (dwie jezdnie po dwa pasy ruchu) w parametrach klasy GP (droga główna ruchu przyspieszonego). W ramach inwestycji planowana jest też budowa obwodnic wybranych miejscowości, przebudowa istniejących skrzyżowań i budowa nowych. Parametry drogi zostaną dostosowane do prognozowanych natężeń ruchu z jednoczesnym dostosowaniem konstrukcji drogi do przenoszenia obciążeń 11,5 t/oś.    Wykonane zostaną elementy ochrony środowiska, oświetlenie drogowe oraz elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego (BRD). 

 

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 36 Utrudnienia na drodze 94 Jak dojadę - Lubin Jak dojadę - Malczyce