1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Budowa drogi S12 w woj. mazowieckim ma kolejnego wykonawcę

Budowa drogi S12 w woj. mazowieckim ma kolejnego wykonawcę

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-03-21
Budowa drogi S12 w woj. mazowieckim ma kolejnego wykonawcę
W tym roku wysyp umów na budowę drogi S12. Zdjęcia: GDDKIA
Wszystko wskazuje na to, ze w tym roku ruszy realizacja nowej drogi ekspresowej S12 na terenie woj. mazowieckiego. Drogowcy wyłonili wykonawcę prac dla drugiego odcinka trasy między Przysuchą i Wieniawą. Nowa droga ekspresowa S12 pobiegnie z województwa łódzkiego przez południowe Mazowsze w kierunku Lubelszczyzny.

Konsorcjum firm: Mirbud i Kobylarnia zostało wybrane do realizacji kolejnego odcinka drogi ekspresowej S12 na terenie woj. mazowieckiego. Wartość oferty na budowę tego blisko 15-kilometrowego odcinka między Przysuchą i Wieniawą to blisko 597,4 mln złotych. Przypominamy, że w przetargu ogłoszonym pod koniec września ubiegłego roku, wpłynęło siedem ofert.

W 2024 roku może ruszyć budowa ponad 500 km nowych dróg

Droga S12 pobiegnie nowym śladem, powstanie jako zupełnie odrębny szlak komunikacyjny, głównie na terenach leśnych i rolnych. Dostęp do nowej drogi będzie możliwy jedynie za pośrednictwem bezkolizyjnych węzłów. Na odcinku między Przysuchą i Wieniawą powstaną dwa węzły drogowe; Przysucha - u zbiegu S12 z drogą wojewódzką 727 i Wieniawa na przecięciu z obecną DK12, która docelowo będzie drogą wojewódzką.

Dla komfortu podróżnych na odcinku zostaną wybudowane dwa Miejsca Obsługi Podróżnych – po jednym dla każdego kierunku jazdy: (MOP Wieniawa Południe oraz MOP Wieniawa Północ). Zapewnią one podstawowe potrzeby podróżującym (parking, toalety miejsca dla zabaw dla dzieci) z możliwością rozbudowy w przyszłości o stacje paliw.

 

Mapa drogi ekspresowej S12 - wybór wykonawcy dla S12 Przysucha - Wieniawa

Mapa drogi ekspresowej S12 - wybór wykonawcy dla S12 Przysucha - Wieniawa

Mapa: GDDKIA

To już drugi odcinek drogi ekspresowej S12 dla którego GDDKIA wyłoniła wykonawcę prac. Przetarg na sąsiedni odcinek S12 o długości 14,4 km, granica województwa – Przysucha, ogłoszono na początku września ubiegłego roku. Najkorzystniejszą ofertę poznaliśmy 20 lutego, złożyła ją firma Budimex.

Budimex wybrany w przetargu na S12 w woj. mazowieckim

Droga ekspresowa S12 biegnąca z województwa łódzkiego przez południowe Mazowsze w kierunku Lubelszczyzny, będzie posiadała dwie jezdnie o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku. Droga będzie brała swój początek u zbiegu z autostradą A1 nieco na południe od Piotrkowa Trybunalskiego, a koniec jej koniec będzie na przejściu granicznym w Dorohusku. Obecnie w użytkowaniu jest blisko 94 km drogi ekspresowej S12 w woj. lubelskim, od Puław do Piask. W realizacji pozostaje 70 z 75 km dalszego odcinka do granicy z Ukrainą.

S17, S19 i S12 – największe inwestycje drogowe w woj. lubelskim

Droga ekspresowa S12 w woj. lubelskim

Zdjęcia: GDDKIA

 

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S12 Jak dojadę - Przysucha Jak dojadę - Wieniawa