1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Budowa S11 Kępno – Olesno. Polaqua z najtańszymi ofertami

Budowa S11 Kępno – Olesno. Polaqua z najtańszymi ofertami

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-11-22
Budowa S11 Kępno – Olesno. Polaqua z najtańszymi ofertami
Droga ekspresowa S11 - obwodnica Olesna otwarta. W przetargu pozostałe 46 km trasy Kępno - Olesno. Zdjęcia: GDDKIA
Poznaliśmy oferty na budowę trzech odcinków drogi ekspresowej S11 pomiędzy Kępnem i Olesnem. Zainteresowanie realizacją zadnia jest bardzo duże, łącznie wpłynęło 25 ofert. Na budowę trasy o łącznej długości ok. 46 kilometrów drogowcy mają zarezerwowane ponad 1,8 mld zł. Realizację każdego z trzech odcinków najtaniej wyceniła Polaqua.

Budowa S11 Kepno - Olesno w podziale na odcinki

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych wybiera wykonawców dla trzech odcinków drogi ekspresowej S11 od obwodnicy Kępna do obwodnicy Olesna o łącznej długości ok. 46 km. Po oddaniu w lipcu tego roku 25 km obwodnicy Olesna, jest to brakująca część ekspresówki w woj. opolskim.

Realizację trasy S11 Kępno – Olesno podzielono na trzy odcinki:

  • S11 obwodnica Kępna – Siemianice (12,5 km),
  • S11 Siemianice – Gotartów (22,7 km),
  • S11 Gotartów – obwodnica Olesna (10,5 km).

To będzie najdłuższy odcinek trasy S11 na Śląsku. Jest wniosek o DŚU dla obwodnicy Tarnowskich Gór

Obecna droga krajowa nr 11 DK11 w woj. opolskim

Obecna droga krajowa DK11 w woj. opolskim. Zdjęcia: GDDKIA

Co z budową drogi ekspresowej S11 – odcinki w realizacji, przetargach i przygotowaniu

Oferty w przetargu na S11 Kępno - Olesno

Przetarg na S11 pomiędzy Kępnem a Olesnem ruszył jeszcze pod koniec sierpnia br. Łącznie wpłynęło 25 ofert od wykonawców. Na wszystkie trzy odcinki najtańsze oferty złożyła firma Polaqua.

- Komisja przetargowa przeanalizuje złożone oferty w celu wyłonienia wykonawców. Głównym kryterium oceny będzie cena (60 proc.), a pod uwagę będą brane również pozacenowe kryteria dotyczące przedłużenia gwarancji jakości m.in. na ekrany akustyczne wraz z ich posadowieniem, a także na obiekty mostowe wraz z ich wyposażeniem (łącznie 40 proc.) – wyjaśniają drogowcy. Zakończenie postępowania przetargowego planowane jest w I kwartale 2024 r. 

Mapa drogi ekspresowej S11 Kępno - Olesno - odcinki w przetargu

Mapa drogi ekspresowej S11 Kępno - Olesno - odcinki w przetargu

Mapa: GDDKIA

W przetargu na odcinek od końca obwodnicy Kępna do Siemianic wpłynęło dziewięć ofert. Najniższa opiewała na kwotę ponad 375,6 mln zł (Polaqua Sp. z o.o.), a najwyższa na ok. 572,8 mln zł. Budżet GDDKiA na realizację tego odcinka wynosi ponad 500,8 mln zł.

Zaprojektowaniem i budową odcinka Siemianice – Gotartów zainteresowanych jest ośmiu wykonawców. Wartość najniższej oferty to ponad 523,1 mln zł (Polaqua), a najwyższej ok. 976,7 mln zł, przy budżecie wynoszącym ponad 795,4 mln zł.

Na trzeci odcinek S11, Gotartów – początek obwodnicy Olesna również wpłynęło osiem ofert, o wartości od ponad 389,6 mln zł (Polaqua) do prawie 665 mln zł. Kosztorys dla tego odcinka opiewał na prawie 567,6 mln zł.

Wyłoniony w przetargu wykonawca zrealizuje swój odcinek w systemie Projektuj i buduj. GDDKIA chce by prace trwały nie dłużej niż 39 miesięcy (z wyłączeniem okresów zimowych podczas budowy). Umowy z wykonawcami, przy braku odwołań, podpisane zostaną w I połowie 2024 r.

Budowa S11. Mirbud z najtańszą oferta na dobudowę drugiej jezdni obwodnicy Kępna

Wąska i niebezpieczna DK11 zmieni się w ekspresówkę

Wąska i niebezpieczna DK11 zmieni się w ekspresówkę

Zdjęcia: GDDKIA


Przebieg i mapy S11 Kepno - Olesno

Dwujezdniowa trasa S11 połączy woj. wielkopolskie, łódzkie i opolskie. Na znacznej długości zostanie poprowadzona nowym śladem (wariant przebiegu drogi W2B, tj. wariant żółto-zielony).

Będzie to dwujezdniowa droga ekspresowa po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Przewidziano na niej budowę kilkudziesięciu obiektów inżynierskich, w tym przejść dla zwierząt. Na całym prawie 46 km odcinku zaplanowano budowę czterech węzłów drogowych: Siemianice, Byczyna, Kluczbork Północ oraz Kluczbork Południe. Za węzłem Kluczbork Północ planowana jest lokalizacja Miejsc Obsługi Podróżnych po obu stronach drogi. W rejonie tego węzła planowana jest również budowa Obwodu Utrzymania Drogi. Inwestycja przewiduje także budowę urządzeń ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego, a także przebudowę infrastruktury technicznej.

Mapy drogi ekspresowej S11 Kępno - Olesno

Mapy drogi ekspresowej S11 Kępno - Olesno Mapy: GDDKIA

 

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S11 Jak dojadę - Byczyna