Droga ekspresowa S12 granica woj. łódzkiego – Puławy wchodzi w fazę projektową
Trasa S12 ma omijać Radom od południa i będzie to tzw. duża obwodnica Radomia. Planowany odcinek S12 granica woj. łódzkiego – Puławy będzie liczył ponad 100 km. Firmy mogą składać oferty w przetargu na przygotowanie dokumentacji dla inwestycji.

Do 6 i 7 grudnia firmy mogą składać oferty w przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej dla odcinka granica woj. łódzkiego – węzeł Radom Południe – Puławy drogi ekspresowej S12. Planowany odcinek będzie liczył ponad 100 km. Trasa S12 ma omijać Radom od południa i będzie to tzw. duża obwodnica Radomia.

Przetarg obejmuje opracowanie Studium Techniczno-ekonomiczno-środowiskowego (STEŚ) wraz z materiałami do uzyskania Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach dla zadań:

- budowa drogi ekspresowej S12 na odcinku granica woj. łódzkiego – węzeł Radom Południe (bez węzła),

- budowa drogi ekspresowej S12 na odcinku węzeł Radom Południe (z węzłem) – Puławy (węzeł „Bronowice” na obwodnicy Puław).

Zadaniem projektantów będzie analiza wielokryterialna wariantów przebiegu przyszłej S12 oraz przygotowanie materiałów do uzyskania decyzji środowiskowej.

W postępowaniu dla odcinka granica woj. łódzkiego – węzeł Radom Południe (bez węzła) 12 firm i konsorcjów złożyło wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu j. Pozytywną weryfikację przeszło 10 wykonawców. Termin składania ofert to 07.12.2016

Również w postępowaniu dla odcinka S12 węzeł Radom Południe (z węzłem) – Puławy (węzeł „Bronowice” na obwodnicy Puław) wnioski złożyło 12 wykonawców. Pozytywną weryfikację przeszło 10 z nich. Termin składania ofert to 06.12.2016

Droga ekspresowa S12 na odcinku granica woj. łódzkiego – węzeł Radom Południe – Puławy (węzeł Bronowice) o długości ok. 108 km. Będzie posiadała 2 jezdnie po 2 pasy ruchu oraz 12 metrowy pas rozdziału, umożliwiającym w przyszłości dobudowanie 3 pasa ruchu.

Trasa S12 ma omijać Radom od południa i będzie to tzw. duża obwodnica Radomia. Obwodnica Radomia rozpocznie się w Mniszku, a będzie kończyć w Goździe. Trasa została ujęta w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Jej realizację zaplanowano wstępnie na lata 2019-2023.

Droga ekspresowa S12 docelowo ma liczyć 315 km. Pobiegnie z centrum kraju – (Piotrków Trybunalski, gdzie połączy się z drogą ekspresową S8 i autostradą A1) przez Opoczno, Radom (połączenie z drogą S7), Lublin (połączenie z S19 i S17) do Dorohuska na granicy z Ukrainą.

Obecnie w użytkowaniu są jedynie krótkie odcinki drogi ekspresowej S12 - będące obwodnicami miast. Są to obwodnica Opoczna, część obwodnicy Puław i obwodnica Lublina.

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

jeremy321
2017-11-17 14:00
zeby polaczyc sie z s8 w kierunku wrocka to powinna byc skierowana do wezla lodz poludnie na a1, w ten sposob s8 odzyskalaby ciaglosc
pat
2017-04-19 12:05
Czy jest w planach dobudowanie jeszcze po dwa pasy na obwodnicy puław ? chodzi o odcinek po lewej stronie Wisły gdzie droga posiada pobocza, ale tylko po jednym pasie w każdą stronę

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: