1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Droga ekspresowa S7 dłuższa o nowy odcinek na Zakopiance

Droga ekspresowa S7 dłuższa o nowy odcinek na Zakopiance

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2021-11-30
Droga ekspresowa S7 dłuższa o nowy odcinek na Zakopiance
Dwie jezdnie na S7 Lubień - Naprawa. Zdjęcia: GDDKIA
Droga ekspresowa wydłużyła się o blisko 8 kilometrowy odcinek na południe od Krakowa. Ukończona została budowa jezdni prawej Zakopianki na odcinku S7 Lubień – Naprawa. To część budowanej trasy S7 Lubień – Rabka Zdrój. Do komfortowego podróżowania brakuje jeszcze środkowego odcinka, który pobiegnie tunelem przez góry.

We wtorek, 30 listopada br., udostępniono do ruchu prawą jezdnię drogi S7 Lubień - Naprawa w kierunku Zakopanego. Dzięki temu na jezdni lewej ruch odbywa się już dwoma pasami w kierunku Krakowa.

- Ukończona została budowa jezdni prawej S7 Lubień - Naprawa, co nie oznacza zakończenia całej inwestycji. Będą jeszcze wykonywane prace poza jezdnią, m.in. roboty ziemne i melioracyjne pod obiektami inżynierskimi. Kontynuowane są prace przy budowie ogrodzenia trasy. Nie będzie też można korzystać z Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) Lubień i Krzeczów, gdzie trwają prace wykończeniowe. Wszystkie te roboty będą kontynuowane, dopóki pozwolą na to warunki atmosferyczne – podkreślają drogowcy.

Nowe kilometry Zakopianki - otwarcie prawej jedni S7 Lubień – Naprawa

Zakopianka na odcinku Lubień - Naprawa

Zakopianka na odcinku S7 Lubień - Naprawa. Zdjecia: GDDKIA

S7 Szczepanowice – Widoma – są pierwsze kilometry ekspresówki na północ od Krakowa


S7 Lubień - Naprawa ma długość 7,6 km. Około 24 proc. drogi przebiega po obiektach, a 49 proc. w wykopach. Wybudowano dziesięć obiektów inżynierskich dla każdej jezdni oraz sześć małych obiektów na potoku Krzywańskim.

Odcinek S7 Lubień - Naprawa jest częścią prawie 17-kilometrowej drogi ekspresowej zakończonej w Rabce Zdroju, którą podzielono na trzy części realizacyjne. Wartość całkowita kontraktu S7 Lubień - Rabka Zdrój wynosi ponad 2,47 mld zł, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej to kwota ponad 1,32 mld zł.

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S7