1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Droga S1 w Lalikach idzie do naprawy. Nadal objazdy

Droga S1 w Lalikach idzie do naprawy. Nadal objazdy

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-05-16
Droga S1 w Lalikach idzie do naprawy. Nadal objazdy
Uszkodzony korpus drogi ekspresowej S1 w Lalikach idzie do naprawy. Zdjęcia: GDDKIA
Prawie rok potrwa naprawa drogi ekspresowej S1 w Lalikach, gdzie doszło do osunięcia się jezdni. Nadal obowiązują objazdy. Trasa S1 wraz z tunelem w Lalikach stanowi ważne połączenie na mapie drogowej województwa śląskiego.

Od poniedziałku, 20 maja br., wykonawca rozpocznie prace przy uszkodzonym korpusie drogi ekspresowej S1 w Lalikach (woj. śląskie).

Kolejny poślizg na S1. Budowa trasy S1 Mysłowice - Bieruń szybko nie ruszy

Zadaniem wykonawcy będzie usunięcie uszkodzeń korpusu drogowego S1 na odcinku około 400 m, a następnie jego wzmocnienie i odtworzenie. W ocenie drogowców, dzięki tym działaniom przywrócona zostanie pełna funkcjonalność drogi, a ponadto zapewniona będzie ochrona przed dalszym zniszczeniem.

Doraźnie zabezpieczono miejsce obrywu drogi S1 przed dalszym namakaniem. Dodatkowo, wprowadzono na tym odcinku drogi ekspresowej ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Pozwoliło to odciążyć jezdnię i maksymalnie odsunąć tor jazdy od uszkodzonej krawędzi jezdni. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do czasu wybudowania bypassu pomiędzy S1 a odcinkiem równoległej drogi gminnej.

Aktualne utrudnienia na drodze ekspresowej S1

- Objazd umożliwi rozpoczęcie prac naprawczych, rozbiórkę korpusu drogowego do poziomu terenu rodzimego, a następnie jego odbudowę w technologii gwarantującej bezpieczne i bezawaryjne użytkowanie – informuje katowicki oddział GDDKIA.

Naprawą drogi S1 za ponad 17,7 mln zł zajmuje się firma Usługi Transportowo Drogowo Mostowe Jan Opitek z Chełma Śląskiego. Zakończenie prac planowane jest w kwietniu 2025 r.

W czerwcu pojedziemy dwujezdniową S1 Podwarpie – Dąbrowa Górnicza

Droga ekspresowa S1 jest głowną arterią komunikacyjną w woj. śląskim.  Trasa S1 biegnie od autostrady A1 w Pyrzowicach do granicy ze Słowacją w Zwardoniu i liczy 148 km, przy czym częściowo jest drogą ekspresową, a częściowo ma klasę GP (główna ruchu przyspieszonego).

W realizacji jest aktualnie 55 km drogi ekspresowej S1 w woj. śląskim. Wartość tych inwestycji przekracza 4 mld zł. Są to odcinki:

  • S1 Podwarpie - Dąbrowa Górnicza (niemal 7 km),
  • S1 Mysłowice Kosztowy - Bielsko-Biała (cztery zadania, w sumie prawie 40 km)
  • S1 Przybędza - Milówka (obejście Węgierskiej Górki, 8,5 km).

Otwarcie S1 Przybędza – Milówka przełożone na 2025 rok

Budowa drogi ekspresowej S1 obejścia Węgierskiej Górki zakończy się w 2025 r

Budowa drogi ekspresowej S1 obejścia Węgierskiej Górki zakończy się w 2025 r. Zdjęcia: GDDKIA

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S1