1. Strona główna
  2. Informacje
  3. W czerwcu pojedziemy dwujezdniową S1 Podwarpie – Dąbrowa Górnicza

W czerwcu pojedziemy dwujezdniową S1 Podwarpie – Dąbrowa Górnicza

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-05-07
W czerwcu pojedziemy dwujezdniową S1 Podwarpie – Dąbrowa Górnicza
Budowa S1 Podwarpie - Dąbrowa Górnicza zakończy się w czerwcu br. Prace będą jeszcze na węźle Pogoria. Zdjęcia: GDDKIA
Ekipy remontowe rozpoczęły układanie ostatniej warstwy ścieralnej na około 5 km odcinku jezdni drogi ekspresowej S1 Podwarpie – Dąbrowa Górnicza. Roboty te będą trwały do czerwca 2024 r. Ich zakończenie pozwoli na puszczenie ruchu po dwujezdniowym odcinku ekspresówki. Równocześnie z trasą główną nie zostanie jednak w pełni otwarty węzeł Dąbrowa Górnicza Pogoria.

Do zakończenia rozbudowy drogi S1 Podwarpie – Dąbrowa Górnicza pozostało już tylko wykonanie warstwy ścieralnej - ostatniej warstwy asfaltowej na jezdni głównej. Całość zakończy wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.

- Rozpoczęliśmy układanie ostatniej warstwy ścieralnej na ok. 5 km odcinku jezdni S1 Podwarpie – Dąbrowa Górnicza. Wczoraj wbudowaliśmy ponad 100 tys. ton mieszanki mineralno-asfaltowej. Do ułożenia zostało jeszcze niecałe 4 kilometry – podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Kiedy remont autostrady A1 Pyrzowice – Piekary Śląskie?

Budowa drogi ekspresowej S1 Podwarpie - Dabrowa Górnicza

Zdjęcia: GDDKIA

Jak zapowiadała GDDKIA roboty będą trwały do czerwca 2024 r. Ich zakończenie pozwoli na puszczenie ruchu po dwujezdniowym odcinku ekspresówki pomiędzy węzłami Podwarpie i Pogoria. Na tym ostatnim, w rejonie budowanego wiaduktu, będzie punktowo występowało ograniczenie ruchu.

Kolejny poślizg na S1. Budowa trasy S1 Mysłowice - Bieruń szybko nie ruszy

Aktualnie na S1 Podwarpie - Dabrowa Górnicza kierowcy musza liczyć się z dużymi utrudnieniami w ruchu

Aktualne utrudnienia na drodze S1

Aktualnie na S1 Podwarpie - Dabrowa Górnicza kierowcy musza liczyć się z dużymi utrudnieniami w ruchu

Zdjęcia: GDDKIA

Przypominamy, że w styczniu br. drogowcy zawarli aneks regulujący wykonanie dodatkowych robót budowlanych w obrębie węzła drogowego Dąbrowa Górnicza Pogoria. Zadanie zakłada wyburzenie starego wiaduktu drogowego nad DK1 w ciągu DW796 (ul. Armii Krajowej), i budowę nowego obiektu, dostosowanego do parametrów drogi ekspresowej S1. Zakończenie budowy obiektu i dopuszczenie go do ruchu wraz z uruchomieniem przebudowanego węzła Pogoria planowane jest do końca 2024 r.

Prace na S1 - węzeł Dąbrowa Górnicza Pogoria 

S1 Podwarpie - Dabrowa Górnicza, prace w okolicy węzła Pogoria potrwają dłuzej

Zdjęcia: GDDKIA

Droga ekspresowa S1 biegnie od autostrady A1 w Pyrzowicach do granicy ze Słowacją w Zwardoniu. Jej słowackim przedłużeniem jest autostrada D3 relacji Żylina - Skalité. S1 jest elementem VI korytarza Transeuropejskiej Sieci Transportowej, łączącej kraje basenu Morza Bałtyckiego z krajami Europy Południowej.

Droga S1 liczy 148 km, przy czym częściowo jest drogą ekspresową, a częściowo ma klasę GP (główna ruchu przyspieszonego). W realizacji jest aktualnie 55 km drogi ekspresowej S1 w woj. śląskim. Wartość tych inwestycji przekracza 4 mld zł. To odcinki:

  • S1 Podwarpie - Dąbrowa Górnicza (niemal 7 km),
  • S1 Mysłowice Kosztowy - Bielsko-Biała (cztery zadania, w sumie prawie 40 km)
  • S1 Przybędza - Milówka (obejście Węgierskiej Górki, 8,5 km).

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S1 Jak dojadę - Dąbrowa Górnicza