1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Ekspresowa S16 przez Mazury. Sąd oddalił skargi dla S16 Barczewo – Biskupiec. Odcinek do Olsztyna czeka powtórka

Ekspresowa S16 przez Mazury. Sąd oddalił skargi dla S16 Barczewo – Biskupiec. Odcinek do Olsztyna czeka powtórka

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-05-13
Ekspresowa S16 przez Mazury. Sąd oddalił skargi dla S16 Barczewo – Biskupiec. Odcinek do Olsztyna czeka powtórka
Budowa drogi ekspresowej S16 Olsztyn - Biskupiec w blokach startowych. Zdjęcia: GDDKIA
Przybliża się budowa jednego z odcinków drogi ekspresowej S16 pomiędzy Olsztynem a Biskupcem w woj. warmińsko mazurskim. Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił skargi złożone przez konsorcja: Kobylarnia/Stecol oraz Polimex zainteresowane budową S16 Barczewo – Biskupiec, na wcześniejszy wyrok Krajowej Izby Odwoławczej (KIO). Drogowcy już przymierzają się do podpisania umowy z firmą PORR. Dłużej poczekamy na wykonawcę odcinka Olsztyn – Barczewo.

Spis treści:

Przetargi na odcinki S16 z Olsztyna do Biskupca

S16 Barczewo - Biskupiec, mapa

S16 Olsztyn Wschód - Barczewo, mapa

S16 - nowa ekspresówka przez Mazury

Mapa drogi ekspresowej S16 w woj, warmińsko-mazurskim - stan realizacji

 

Przetargi na odcinki S16 z Olsztyna do Biskupca

W śladzie obecnej drogi krajowej DK16 pomiędzy Olsztynem a Biskupcem, powstanie droga ekspresowa S16 o długości blisko 30 km. Zadanie będzie polegało gównie na dobudowie drugiej jezdni, obiektów inżynierskich i węzłów drogowych. Inwestycja została podzielona na dwa odcinki:

  • S16 Olsztyn – Barczewo
  • S16 Barczewo - Biskupiec

Co dalej z budową drogi ekspresowej S16 Olsztyn – Biskupiec?

S16 Barczewo - Biskupiec, mapa

Wkrótce Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych podpisze umowę z wykonawca odcinka pomiędzy Barczewem a Biskupcem. Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił bowiem skargi złożone przez konsorcja: Kobylarnia/Stecol oraz Polimex na wcześniejszy wyrok Krajowej Izby Odwoławczej (KIO). Przed podpisaniem umowy z wyłonioną w przetargu firmą PORR musi zakończyć się jeszcze kontrola uprzednia Prezesa UZP.

Mapa drogi S16 Barczewo - Biskupiec

Mapa: GDDKIA

S16 Olsztyn Wschód - Barczewo, mapa

Z kolei dla drugiego odcinka S16, Olsztyn Wschód – Barczewo, zgodnie z wyrokiem KIO GDDKIA ponownie weryfikujemy oferty wykonawców pod względem ich treści i zgodności z dokumentami zamówienia. Po zakończeniu prac dowiemy się w czyje ręce trafi odcinek z Olsztyna.

Mapa drogi ekspresowej S16 Olsztyn - Barczewo

Mapa: GDDKIA

S16 - nowa ekspresówka przez Mazury

W ocenie drogowców, budowa drogi ekspresowej S16 pomiędzy Olsztynem a Biskupcem przyniesie poprawę przepustowości odcinka oraz warunków i bezpieczeństwa ruchu tranzytowego i lokalnego.

W ramach dwóch zadań, w śladzie obecnej DK16, powstanie droga klasy S o długości blisko 30 km. Istniejąca droga zostanie dostosowana do parametrów ekspresówki, zarówno dzięki dobudowie drugiej jezdni, jak i przebudowie konstrukcji niektórych odcinków istniejącej drogi. Powstaną nowe węzły drogowe Wójtowo oraz Łęgajny, natomiast węzły Barczewo, Kromerowo i Biskupiec zostaną przebudowane. Wybudowane zostaną także dodatkowe jezdnie umożliwiające obsługę przyległych terenów.

Inwestycja obejmie także budowę obiektów inżynieryjnych, montaż urządzeń ochrony środowiska, w tym ekranów akustycznych, budowę przejść dla zwierząt, odwodnienia i oświetlenia drogi. Wykonany zostanie system zarządzania ruchem (SZR) wraz z systemem preselekcyjnym (stacja ciągłego pomiaru ruchu). Powstaną dwa Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP) i obwód utrzymania drogi ekspresowej w rejonie węzła Biskupiec.

Mapa drogi ekspresowej S16 w woj, warmińsko-mazurskim - stan realizacji

W woj. warmińsko-mazurskim w budowie jest obecnie odcinek S16-ki Borki Wielkie - Mrągowo z obwodnicą Mrągowa. Odcinek miał być oddany do ruchu w ubiegłym roku, prace przedłużą się jednak o kilka miesięcy. Deklarowany termin zakończenia prac to połowa tego roku.

Koniec prac na S16 Borki Wielkie – Mrągowo dopiero w połowie roku

Mapa drogi ekspresowej S16 w woj, warmińsko-mazurskim - stan realizacji

Mapa: GDDKIA

 Przypominamy, ze w przygotowaniu jest kolejna cześć trasy S16 w woj. podlaskim. W najblizszych latach ma ruszyć budowa odcinków na trasie pomiędzy Ełkiem a Knyszynem.

GDDKIA wybrała wykonawcę S16 Knyszyn – Krynice

 

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S16 Jak dojadę - Barczewo Jak dojadę - Biskupiec