1. Strona główna
  2. Informacje
  3. GDDKIA wybrała wykonawcę S16 Knyszyn – Krynice

GDDKIA wybrała wykonawcę S16 Knyszyn – Krynice

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-02-02
GDDKIA wybrała wykonawcę S16 Knyszyn – Krynice
Budowa drogi S16 realizowana jest już w woj. warmińsko-mazurskim. Zdjęcia: GDDKIA
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych wybrała wykonawcę pierwszego odcinka drogi ekspresowej S16 w woj. podlaskim. Chodzi o blisko 8,5 km odcinek od węzła Knyszyn do okolic Krynic, gdzie docelowo połączy się z projektowaną drogą ekspresową S19 (węzeł Dobrzyniewo).

Drogowcy wybrali najkorzystniejszą ofertę w przetargu na zaprojektowanie i budowę odcinka S16 Knyszyn – Krynice. W sumie wpłynęło osiem ofert. Najniższa, złożona przez konsorcjum Mirbud (lider) i Kobylarnia ma wartość 314,7 mln. zł. Najwyższą, na kwotę 379,65 złożyła firma Unibep.

- Konsorcjum firm - MIRBUD (lider) i KOBYLARNIA złożyło najkorzystniejszą ofertę na realizację 8,5-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S16 Knyszyn – Krynice. Przy braku odwołań od rozstrzygnięcia i po zakończeniu kontroli uprzedniej Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, możliwe będzie podpisanie umowy z wykonawcą, co planowane jest w pierwszej połowie tego roku - poinformował podlaski oddział GDDKIA.

Umowy na S16 Olsztyn - Biskupiec dużo później

Jeśli dojdzie do podpisania umowy w pierwszej połowie tego roku, to to pozwoliłoby uzyskać decyzje o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej w 2025 roku i wybudowanie tego odcinka S16 w latach 2025-2028. Wyłoniony w przetargu wykonawca ma bowiem zrealizować inwestycję systemie projektuj i buduj w okresie 39 miesięcy (z wyłączeniem okresów zimowych podczas budowy).

Mapa z odcinkiem drogi S16 Knyszyn - Krynice

Mapa z odcinkiem drogi S16 Knyszyn - Krynice

 

 

Mapa: GDDKIA

Knyszyn - Krynice to pierwszy odcinek drogi ekspresowej S16 w woj. podlaskim. Odcinek będzie miał dwie jezdnie po dwa pasy ruchu o szerokości 3,5 metra wraz z pasem awaryjnym. Rodzaj nawierzchni, z asfaltu czy z cementu, wybierze wykonawca. Droga zostanie wykonana uwzględniając kategorię ruchu KR6 i nośność nawierzchni do 11,5 t/oś. W ciągu 8,44 km fragmnetu powstanie dziewięć obiektów inżynierskich, w tym: trzy wiadukty, cztery przejścia dla zwierząt oraz dwa przepusty. 

S16 od projektowanego węzła Knyszyn do okolic Krynic będzie się łączyć z projektowaną drogą ekspresową S19 (planowany węzeł Dobrzyniewo). Dalej wspólnym przebiegiem S16 i S19 poprowadzona jest do węzła Białystok Zachód (d. Choroszcz), gdzie połączy się z istniejącą drogą ekspresową S8.

W lutym start budowy nowego odcinka trasy Via Carpatia na Podlasiu

 

Droga ekspresowa S16 pomiędzy Ełkiem a Knyszynem została wpisana Rozporządzeniem Rady Ministrów z 19 maja 2016 r. do sieci dróg ekspresowych w Polsce. Obecnie trwają nad nią prace planistyczne związane z wyborem najkorzystniejszego wariantu. Tego typu prace dla odcinka Knyszyn – Krynice zakończyły się wcześniej, za sprawą wykorzystania decyzji środowiskowej wydanej w grudniu 2015 roku (ostatecznej od lutego 2016) na wówczas jeszcze przygotowywany fragment S19 Korycin – Knyszyn – Dobrzyniewo – Choroszcz (obecnie węzeł Białystok Zachód).

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S16 Jak dojadę - Białystok Jak dojadę - Knyszyn