1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Finałowe prace na wiaduktach Trasy Łazienkowskiej w Warszawie

Finałowe prace na wiaduktach Trasy Łazienkowskiej w Warszawie

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl, UM Warszawa
  3. 2023-11-24
Finałowe prace na wiaduktach Trasy Łazienkowskiej w Warszawie
Wiadukty Trasy Łazienkowskiej. Zdjęcia: Cezary Warś, UM Warszawa
Ważny remont w Warszawie dobiegł końca. Ostatnie prace prowadzone są na wiaduktach Trasy Łazienkowskiej nad Agrykolą. Wykonawca usunie pozostałości po czasowej organizacji ruchu. W poniedziałek, 27 listopada, rozpocznie się rozbieranie przejazdów pomiędzy jezdniami.

Oba wiadukty Trasy Łazienkowskiej w Warszawie otwarte dla ruchu są już od blisko czterech tygodni. Ostatnie otwarcie, wiaduktu południowego, miało miejsce na koniec października. Kierowcy dostali na nim trzy pasy ruchu w stronę Pragi-Południe – dwa dla kierowców indywidualnych i buspas. Prace udało się zakończyć cztery miesiące przed terminem.

Ekspresowa S7 coraz bliżej Warszawy. Jest umowa na S7 Czosnów – Kiełpin

Ostatecznie, w miejscu wysłużonych, blisko pięćdziesięcioletnich wiaduktów powstały zupełnie nowe – każdy o długości około 400 metrów. Obecnie budowniczowie prowadzą jeszcze roboty wykończeniowe, a pod trasą dobiegają końca roboty na rondzie Sedlaczka.

Podczas przebudowy wiaduktów kierowcy jeździli naprzemiennie jednym z nich – w obu kierunkach. Z jednej jezdni na drugą przejeżdżali specjalnie wybudowanymi przewiązkami. Teraz, wykonawca usunie pozostałości po czasowej organizacji ruchu. Prace rozbiórkowe rozpoczną się w poniedziałek, 27 listopada, i potrwają około dwóch tygodni. W trakcie robót zajęte będą lewe pasy obu wiaduktów nad Agrykolą.

S17 Wschodnia Obwodnica Warszawy - będą kolejne lata opóźnień

Po zakończeniu całej inwestycji, na co wykonawca ma czas do marca 2024 r., zmianę na lepsze odczują nie tylko kierowcy. Na nowych wiaduktach otwarte zostaną obustronne ciągi pieszo-rowerowe i pochylnie poprawiające dostępność drogi dla osób z ograniczeniami ruchowymi.

Inwestycja przy Parku Agrykola to kolejny etap, realizowanej w ostatnich latach, przebudowy Trasy Łazienkowskiej. Dotychczas wyremontowano: most Łazienkowski, estakady na węzłach z Wisłostradą i Wałem Miedzeszyńskim oraz wiadukt na Przyczółku Grochowskim. W połowie 2025 r. zakończy się trwająca przebudowa wiaduktów Trasy Łazienkowskiej na Saskiej Kępie.

Koszt przebudowy wiaduktów Trasy Łazienkowskiej to ok. 90,5 mln zł. Realizuje ją Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta. Wykonawcą prac jest SKANSKA SA.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Jak dojadę - Warszawa