1. Strona główna
  2. Informacje
  3. GDDKIA może ogłaszać przetargi dla S52 Bielsko-Biała – Głogoczów

GDDKIA może ogłaszać przetargi dla S52 Bielsko-Biała – Głogoczów

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-05-23
GDDKIA może ogłaszać przetargi dla S52 Bielsko-Biała – Głogoczów
NSA oddalił skargę na decyzję środowiskową dla Beskidzkiej Drogi Integracyjnej (S52 Bielsko Biała - Głogoczów). Zdjęcia: GDDKIA
S52 od Bielska-Białej do Głogoczowa nazywana jest Beskidzką Drogą Integracyjną. Połączy Bielsko-Białą i miasta leżące wzdłuż DK52 - Kęty, Andrychów, Wadowice i Kalwarię Zebrzydowską z DK7 w Głogoczowie. Droga będzie miała długość ok. 61 km i zostanie poprowadzona w nowym śladzie. W ostatnich dniach Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę na decyzję środowiskową, co pozwala drogowcom kontynuować prace zmierzające do budowy trasy.

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną na decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla trasy S52 Bielsko-Biała – Głogoczów, a tym samym wydana w lipcu 2018 roku przez Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska decyzja, stała się prawomocna. Dale to zielone światło do kontynuacji prac przygotowawczych.

Budowa dróg w Polsce. Lista nowych autostrad i dróg ekspresowych w 2023 roku – terminy, zdjęcia, mapy

- Możemy kontynuować prace przygotowawcze związane z drogą ekspresową S52 Bielsko-Biała – Głogoczów. Przygotowujemy się do ogłoszenia w III kwartale tego roku przetargu na przeprowadzenie badań geologicznych. Ich celem będzie opracowanie szczegółowej dokumentacji terenu przyszłej inwestycji. Następnie będziemy prowadzić dalsze prace związane z przygotowaniem szczegółowych założeń projektowych (Koncepcji programowej) dla S52 – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Przetarg na zaprojektowanie i budowę S52 od Bielska-Białej do Głogoczowa zaplanowany jest na 2025 rok. Droga będzie budowana w ramach Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 r. (z perspektywą do 2033 r.). Trasa ma być realizowana w podziale na pięć odcinków.

GDDKIA podpisała umowę na Północną Obwodnicę Krakowa. DK94 zmieni się w S52

Mapa z planowaną drogą ekspresową S52 Bielsko-Biała - Głogoczów

Mapa z planowaną drogą ekspresową S52 Bielsko-Biała - Głogoczów

Mapa: GDDKIA

S52 od Bielska-Białej do Głogoczowa nazywana jest Beskidzką Drogą Integracyjną. Połączy Bielsko-Białą i miasta leżące wzdłuż DK52 - Kęty, Andrychów, Wadowice i Kalwarię Zebrzydowską z DK7 w Głogoczowie. Droga będzie miała długość ok. 61 km i zostanie poprowadzona w nowym śladzie. Będzie to dwujezdniowa droga ekspresowa, z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku. Zostanie wybudowanych 12 węzłów - Kozy, Kęty, Bulowice, Andrychów, Inwałd, Chocznia, Wadowice, Jaroszowice, Kalwaria Północ, Kalwaria Wschód, Sułkowice i Skawina.

Droga ekspresowa S52 ma obecnie dwa funkcjonujące odcinki, od Cieszyna do Bielska Białej i od węzła Balice I do węzła Modlniczka. Budowana Północna Obwodnica Krakowa będzie w przyszłości częścią S52.

Kiedy obwodnica Krakowa? W budowie są już ostatnie jej odcinki

Budowa drogi ekspresowej S52 - Północnej Obwodnicy Krakowa zakończy sie w 2024 r.

Budowa drogi ekspresowej S52 - Północnej Obwodnicy Krakowa zakończy sie w 2024 r. Zdjęcia: GDDKIA

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S52 Jak dojadę - Andrychów