• Facebook - conadrogach
Ile zapłacimy w wakacje za przejazd autostradą A1?
W wakacje wprowadzono zaokrąglenia stawek dla pojazdów osobowych za przejazd najdłuższymi i najbardziej popularnymi w okresie letnim odcinkami autostrady A1 tj. Nowa Wieś – Rusocin do 30,00 zł, Lubicz- Rusocin do 28,00 zł, Turzno-Rusocin do 27.00 zł. Zdjęcia: GTC A1

W wakacje kierowcy podążający autostradą nad polskie morze zapłacą zaokrąglone kwoty, inaczej niż w pozostałych okresach roku. Taka decyzja resortu infrastruktury ma być jednym ze sposobów na uniknięcie korków.

- Zgodnie z poleceniem Ministra Infrastruktury w okresie od 23 czerwca do 31 sierpnia 2017 r. zostaną wprowadzone zaokrąglenia stawek dla pojazdów osobowych za przejazd najdłuższymi i najbardziej popularnymi w okresie letnim odcinkami tj. Nowa Wieś – Rusocin do 30,00 zł, Lubicz- Rusocin do 28,00 zł, Turzno-Rusocin do 27.00 zł. Pozostałe stawki nie ulegną zmianie – poinformował koncesjonariusz autostrady A1 AmberOne.

Opłaty za przejazd autostradą A1 – poza wakacjami i na pozostałych odcinkach

AmberOne Autostrada A1 zaczyna się w Rusocinie koło Pruszcza Gdańskiego na południe od Gdańska, a kończy w Czerniewicach. Ten 152-kilometrowy odcinek jest najbardziej na północ wysuniętym fragmentem Autostrady A1, której korytarz z Torunia biegnie dalej przez Łódź i Częstochowę w kierunku południowym, aż do granicy państwa w Gorzyczkach.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: