• Facebook - conadrogach
Jest pozwolenie na budowę II odcinka obwodnicy Płocka
W III kwartale 2015 r. powinien ruszyć przetarg na wybór wykonawcy II etapu obwodnicy Płocka. Cała trasa powinna być gotowa do końca 2018 r. Zdjęcia: conadrogach.pl

Decyzję zezwalającą na budowę drugiego etapu łącznika między rondem Wojska Polskiego a węzłem Bielska (droga krajowa nr 60) w Płocku, podpisał wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski. Ma ona rygor natychmiastowej wykonalności co oznacza, że nic nie stoi już na drodze do kontynuacji budowy obwodnicy Płocka. Droga wyprowadzi ruch z DK60 z centrum miasta.

Budowa obwodnicy Płocka – drogi łączącej rondo Wojska Polskiego z ul. Długą i Orlenem została podzielona na trzy etapy. Pierwszy (między rondem Wojska Polskiego, a ul. Otolińską - DW567 został już zrealizowany. Na jesieni ubiegłego roku Urząd Miasta odebrał pozwolenie na budowę trzeciego fragmentu tej drogi – od ul. Bielskiej (DK60) do Długiej.


Wydane zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dotyczy II etapu tj. prawie 2-kilometrowego odcinka od skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 567 (węzeł Boryszewo) do skrzyżowania z drogą krajową nr 60 (węzeł Bielska). Planowany odcinek drogi stanowić będzie połączenie pozostałych inwestycji, dla których zostały już wydane decyzje ZRID (od ronda Wojska Polskiego do nowoprojektowanego węzła Boryszewo i od węzła Bielska do ul. Długiej zlokalizowanej w sąsiedztwie PKN Orlen).

- Budowa drugiego odcinka obwodnicy Płocka to nie tylko przedsięwzięcie, które rozwiązuje wiele problemów komunikacyjnych miasta – mówił przy tej okazji prezydent Andrzej Nowakowski. - Droga ta otwiera dojazd do terenów inwestycyjnych miasta, przeznaczonych pod nowe przedsięwzięcia.

Plany zakładają, że w trzecim kwartale tego roku zostanie ogłoszony przetarg na wybór wykonawcy. Odcinek nowej drogi łączącej ul. Otolińską z Bielską może być gotowy do końca 2016 roku. Kolejny fragment – między Bielską, a Długą – do końca 2018.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: