1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Jest umowa na pierwszy odcinek S11 Kępno – Olesno. Na jakim etapie kolejne odcinki S11?

Jest umowa na pierwszy odcinek S11 Kępno – Olesno. Na jakim etapie kolejne odcinki S11?

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-03-28
Jest umowa na pierwszy odcinek S11 Kępno – Olesno. Na jakim etapie kolejne odcinki S11?
Budowa odc. S11 Kępno - Siemianice w ręce Polaqua. Zdjęcia: GDDKIA
Rusza realizacja drogi ekspresowej S11 na południe od Kępna. Drogowcy zawarli umowę z wykonawcą pierwszego z trzech odcinków na jakie podzielono trasę S11 do obwodnicy Olesna. Łącznie powstanie 46 kilometrów trasy S11 łączącej województwa wielkopolskie i opolskie.

W fazę realizacji projektuj i buduj wszedł pierwszy z trzech odcinków drogi ekspresowej S11 na trasie Kępno – Olesno. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o zawarciu umowy z wykonawcą odcinka Kępno – Siemianice.

- Podpisaliśmy umowę na budowę 12,5-kilometrowego odcinka S11 pomiędzy Kępnem i Siemianicami. Za przygotowanie projektu budowlanego oraz realizację prac w terenie odpowiedzialna będzie firma Polaqua. Wartość umowy to 375 650 011 zł, a czas realizacji 39 miesięcy (bez okresów zimowych, 16 grudnia – 15 marca, w trakcie prac budowlanych) – podała w komunikacie GDDKIA.

Jest wykonawca dla S11 Oborniki – Poznań wraz z obwodnicą Obornik

Dwujezdniowa droga ekspresowa s11 Kępno - Olesno

Dwujezdniowa droga ekspresowa s11 Kepno - Olesno

Zdjęcia; GDDKIA

 

S11 Kępno – Siemianice wybuduje Polaqua

Inwestycja obejmuje zaprojektowanie i budowę dwujezdniowej drogi ekspresowej na terenie województwa wielkopolskiego o długości 12,5 km, z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku.

Początkowy fragment odcinka będzie stanowił połączenie z oddaną do ruchu 16 sierpnia 2021 r. obwodnicą Kępna (II etap). Ominie kolejno miejscowości Słupia Pod Kępnem, Łęka Opatowska, Opatów i Siemianice. Nowa trasa na znacznej długości zostanie poprowadzona nowym śladem. Przewidziano na niej budowę dziesięciu obiektów inżynierskich, w tym przejść dla zwierząt. W ramach inwestycji zaplanowano budowę węzła drogowego Siemianice.

Węzeł Siemianice w ciągu drogi ekspresowej 11 Kępno - Olesno

 

Węzeł Siemianice w ciągu drogi ekspresowej 11 Kepno - Olesno

Zdjęcia: GDDKIA

Na jakim etapie są kolejne odcinki S11 Kępno - Olesno?

S11 pomiędzy Kępnem i Siemianicami to pierwszy z trzech odcinków 46-kilometrowej trasy Kępno - Olesno, który będzie realizowany w najbliższym czasie. W przetargu są odcinki Siemianice – Gotartów i Gotartów – obwodnica Olesna.

W przetargu na realizację odcinka S11 Siemianice – Gotartów o długości 22,7 km drogowcy już wybrali wykonawcę prac. Jest to firma Polaqua, która wyceniła prace na ponad 523 mln zł. Jeden z konkurentów złożył odwołanie od rozstrzygnięcia, jednak Krajowa Izba Odwoławcza w całości je odrzuciła. Jak zapewniają drogowcy od podpisania umowy dzieli ich tylko otrzymanie pozytywnej opinii Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

Na trzeci odcinek S11, Gotartów – początek obwodnicy Olesna o długości 10,5 km, wpłynęło osiem ofert. Tym razem jako najkorzystniejszą wskazano ofertę konsorcjum firm Kobylarnia i Mirbud. Jej wartość to ponad 464,9 mln zł. Po odwołaniu KIO podtrzymała wybór tej oferty.

Na kolejnych dwóch odcinkach dwujezdniowa droga ekspresowa S11 na znacznej długości również zostanie poprowadzona nowym śladem. W ciągu drogi zaplanowano budowę kilkudziesięciu obiektów inżynierskich, w tym przejść dla zwierząt. Powstaną kolejne węzły drogowe: Byczyna, Kluczbork Północ oraz Kluczbork Południe. Za węzłem Kluczbork Północ planowana jest lokalizacja Miejsc Obsługi Podróżnych po obu stronach drogi. W rejonie tego węzła planowana jest również budowa Obwodu Utrzymania Drogi.

Mapy drogi ekspresowej S11 Kępno - Olesno

Mapa drogi ekspresowej 11 Kępno - Olesno

Mapa: GDDKIA

Koniec budowy całej drogi S11 do 2030 roku?

Docelowo droga ekspresowa S11 połączy cztery województwa. Termin jej oddania - 2030 r.

Po realizacji wszystkich odcinków trasa S11 będzie liczyć ponad 580 km, a wraz ze wspólnym przebiegiem S6 od Kołobrzegu do Koszalina (ok. 35,5 km) blisko 620 km. Obecnie kierowcy mają do dyspozycji ponad 150 km (wliczając wspólny przebieg S6 i S11). Dla pozostałych odcinków, w zależności od etapu, inwestycje są już realizowane bądź prowadzone są prace przygotowawcze.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S11 Jak dojadę - Kluczbork