1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Jest wykonawca dla S11 Oborniki – Poznań wraz z obwodnicą Obornik

Jest wykonawca dla S11 Oborniki – Poznań wraz z obwodnicą Obornik

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-03-20
Jest wykonawca dla S11 Oborniki – Poznań wraz z obwodnicą Obornik
Najkorzystniejsza oferta dla S11 Oborniki – Poznań wybrana. Zdjęcie: S11 Zegrze - Kłanino, GDDKIA
Drogowcy wybrali wykonawcę dla odcinka drogi ekspresowej S11 Oborniki – Poznań wraz z obwodnicą Obornik. Jest nim konsorcjum firm Kobylarnia i Mirbud, które złożyło najtańszą ofertę w przetargu. Wartość oferty to 853,5 mln zł. Podpisanie umowy planowane jest w II kwartale tego roku.

Spis treści:

Konsorcjum firm Kobylarnia i Mirbud wykonawcą S11 Oborniki - Poznań

Przebieg obwodnicy Obornik i S11 do Poznania

Mapy S11 Oborniki - Poznań

Stan realizacji drogi S11

 

Konsorcjum firm Kobylarnia i Mirbud wykonawcą S11 Oborniki - Poznań

W przetargu na realizację 22-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S11 Oborniki – Poznań wraz z obwodnicą Obornik wpłynęło osiem ofert.

- Konsorcjum firm Kobylarnia i Mirbud złożyło najkorzystniejszą ofertę na realizację drogi ekspresowej S11 Oborniki – Poznań wraz z obwodnicą Obornik. Jej wartość to 853 456 675,21 zł. Przy braku odwołań od rozstrzygnięcia i po zakończeniu kontroli uprzedniej Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, możliwe będzie podpisanie umowy z wykonawcą w II kwartale br. – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Poznaniu.

Wykonawca zrealizuje inwestycję w systemie Projektuj i buduj w okresie 39 miesięcy (z wyłączeniem okresów zimowych podczas budowy).

Obecna DK11 prowadzi przez centrum Obornik z mostem na Warcie

Obecna DK11 prowadzi przez centrum Obornik z mostem na Warcie

Zdjęcia: GDDKIA

W ramach inwestycji zaplanowano budowę dwujezdniowej drogi po dwa pasy ruchu w każdym kierunku o długości 22 kilometrów. Odcinek połączy się z tzw. zachodnią obwodnicą Poznania. W jego ciągu zaplanowano dwa węzły drogowe: Oborniki i Chludowo, a także 37 obiektów inżynierskich, w tym wiaduktów w ciągu trasy głównej, mostów, przejść dla zwierząt oraz przejścia pod drogą ekspresową. Powstaną także dwa miejsca obsługi podróżnych i obwód utrzymania drogi.

Przebieg obwodnicy Obornik i S11 do Poznania

Dla odcinka Oborniki - Poznań wraz z obwodnicą Obornik jest już Decyzja Środowiskowa (DŚU) w której zatwierdzono przebieg trasy. Obwodnica Obornik pobiegnie po wschodniej stronie miejscowości z ominięciem zabudowy mieszkalnej. Początek trasy znajduje się w okolicy miejscowości Parkowo przy istniejącej drodze krajowej nr 11. Niespełna 100 metrów dalej planowana S11 przejdzie wiaduktem nad linią kolejową nr 354 relacji Poznań Główny – Piła Główna. Dalej droga będzie przebiegać po północno-wschodniej stronie miejscowości Rożnowo, a następnie po wschodniej stronie miejscowości Kowanowo. Na przecięciu projektowanej S11 z drogą wojewódzką nr 187 łączącą Pniewy z Murowaną Gośliną przewidziano węzeł drogowy Oborniki. Droga ekspresowa przejdzie nad Wartą mostem po zachodniej stronie miejscowości Gołaszyn. Po przekroczeniu doliny Warty po obu stronach drogi ekspresowej planowane są Miejsca Obsługi Podróżnych (kat. II i III). Na przecięciu z istniejącą drogą krajową nr 11 przewidziano węzeł drogowy Chludowo umożliwiający zapewnienie połączenia komunikacyjnego z planowaną drogą ekspresową S11. Następnie trasa będzie przebiegać po zachodniej stronie miejscowości Chludowo pomiędzy linią kolejową nr 354 i istniejącą drogą krajową nr 11, omijając Zakład Gospodarki Komunalnej Suchy Las. Projektowany przebieg łączy się przez węzeł Poznań Północ z istniejącym odcinkiem drogi ekspresowej S11.

Mapy S11 Oborniki - Poznań

Mapa przebiegu drogi ekspresowej S11 Oborniki - Poznań

Mapa przebiegu drogi S11 Oborniki - POznań

Mapa przebiegu drogi S11 Oborniki - POznań

Mapy przebiegu drogi ekspresowej S11 Oborniki - Poznań. Mapa: GDDKIA

 

Stan realizacji drogi S11

Obecnie kierowcy mają do dyspozycji ponad 150 km drogi ekspresowej S11 (wliczając wspólny przebieg S6 i S11). Dla pozostałych odcinków, w zależności od etapu, inwestycje są już realizowane bądź prowadzone są prace przygotowawcze. Obecnie w budowie jest odcinek S11 Bobolice – Szczecinek w woj. zachodniopomorskim. Poznaliśmy najkorzystniejsze oferty na dobudowę drugiej jezdni na obwodnicy Kępna oraz dla trzech odcinków trasy od końca obwodnicy Kępna do początku obwodnicy Olesna w woj. opolskim.

Nowe odcinki drogi S11 na etapie przetargu. GDDKIA wybrała wykonawców

Do 2030 roku cała trasa S11 połączy leżący na Pomorzu Środkowym Kołobrzeg przez Piłę, Poznań i Kępno z Aglomeracją Śląską. Po realizacji wszystkich odcinków będzie liczyć ponad 580 km, a wraz ze wspólnym przebiegiem S6 od Kołobrzegu do Koszalina (ok. 35,5 km) blisko 620 km.

Koniec budowy całej drogi S11 do 2030 roku?

Droga ekspresowa S11 Koszalin - Bobolice oddana do ruchu w 2023 r.

Droga ekspresowa S11 Koszalin - Bobolice oddana do ruchu w 2023 r. Zdjęcia: GDDKIA

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S11 Jak dojadę - Oborniki