1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Nowe odcinki drogi S11 na etapie przetargu. GDDKIA wybrała wykonawców

Nowe odcinki drogi S11 na etapie przetargu. GDDKIA wybrała wykonawców

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-02-16
Nowe odcinki drogi S11 na etapie przetargu. GDDKIA wybrała wykonawców
W przetargu 46 km S11 Kępno - Olesno. GDDKIA wybrała wykonawców. Zdjęcia: GDDKIA
W przetargu jest 46 kilometrowy fragment drogi ekspresowej S11 na terenie województwa opolskiego i wielkopolskiego. Odcinek połączy istniejące obwodnice Kępna i Olesna. Realizację inwestycji podzielono na trzy zadania. Dla każdego z zadań drogowcy wyłonili wykonawcę prac.

W lipcu 2023 roku kierowcy pojechali obwodnicą Olesna w ciągu S11 o długości 25 km. To jednocześnie pierwszy odcinek drogi ekspresowej w woj. opolskim. Wkrótce ruszy realizacja kolejnych fragmentów trasy na północ od Olesna. Chodzi o zaprojektowanie i budowę dwujezdniowej drogi ekspresowej o długości 45,8 km, z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad szuka wykonawców na trzy odcinki które połączą funkcjonujące już obwodnice Kępna i Olesna. Przetargi dla wszystkich zadań zostały ogłoszone z końcem sierpnia ubiegłego roku.

Szczegółowe mapy przebiegu drogi ekspresowej S11 Kępno - Olesno

Mapa drogi ekspresowej S11 Kępno - Olesno

Budowa S11 Kepno - Olesno o dł. 46 km obejmuje trzy odcinki:

  • S11 koniec obwodnicy Kępna – Siemianice (12,5 km),
  • S11 Siemianice – Gotartów (22,7 km),
  • S11 Gotartów – początek obwodnicy Olesna (10,5 km).

Co z budową drogi S11 w Wielkopolsce – odcinki i ich zaawansowanie

Dla odcinka S11 Kępno - Siemianice drogowcy wybrali najkorzystniejszą ofertę. Obecnie trwa kontrola uprzednia Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Dla części Siemianice - Gotartów po wyborze najkorzystniejszej oferty wpłynęło odwołanie do KIO. GDDKIA wyłoniła też ostatnio wykonawcę dla fragmentu S11 Gotartów – Olesno i do 26 lutego br. wykonawcy mogą wnosić odwołania do KIO.

Zainteresowanie realizacją drogi jest bardzo duże, łącznie wpłynęło 25 ofert. Na budowę trasy drogowcy mają zarezerwowane ponad 1,8 mld zł. Realizację każdego z trzech odcinków najtaniej wyceniła Polaqua.

Budowa S11 Kępno – Olesno. Polaqua z najtańszymi ofertami

Tak wyglada obecna droga krajowa DK11 pomiędzy Kęnem a Olesnem

DK11 pomiędzy Kepnem a Olesnem zostanie zastąpiona trasą s11

Zdjęcia: GDDKIA

Budowa S11. Mirbud i Kobylarnia dobudują drugą jezdnię obwodnicy Kępna

Początkowy fragment planowanej drogi S11 zlokalizowany będzie na terenie woj. wielkopolskiego (na długości ok. 12 km), łącząc się z oddaną do ruchu 16 sierpnia 2021 r. obwodnicą Kępna (II etap). Kolejna, niemal 3-kilometrowa część trasy, zlokalizowana będzie na terenie woj. łódzkiego. 31 km drogi przebiegać będzie na terenie woj. opolskiego, przez gminy Byczyna, Kluczbork i Lasowice Wielkie. Koniec tego odcinka połączy się z obwodnicą Olesna.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S11 Jak dojadę - Olesno