1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Koniec naprawy dylatacji na S5 obwodnicy Bydgoszczy

Koniec naprawy dylatacji na S5 obwodnicy Bydgoszczy

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-05-24
Koniec naprawy dylatacji na S5 obwodnicy Bydgoszczy
Tak wyglądał w maju 2021 r. finisz budowy węzła Bydgoszcz Zachód w ciągu drogi ekspresowej S5. Zdjęcia: GDDKIA
Tydzień przed terminem zakończyły się prac związane z naprawą dylatacji na obwodnicy Bydgoszczy w ciągu drogi ekspresowej S5. Przez ostatnie tygodnie ruch był utrudniony, z powodu zamkniętej jezdni.

Utrudnienia związane z wymianą dylatacji występowały na odcinku drogi S5 pomiędzy węzłami Bydgoszcz Opławiec - Bydgoszcz Miedzyń. Prace związane z wymianą dylatacji obejmowały głównie węzeł Bydgoszcz Zachód. Regulacje dylatacji były prowadzone w ramach gwarancji. Na czas prac zamknięto dla ruchu prawą jezdnię, a ruch odbywał się drogą zbierająco-rozprowadzającą. Prace udało się zakończyć na tydzień przed planowanym terminem. Obecnie nie ma większych utrudnień w ruchu w tym miejscu obwodnicy Bydgoszczy.

Węzeł Bydgoszcz Błonie na S5 i S10 - zjazdy pozostaną bez zmian do otwarcia drogi S10

Przypominamy, że pełne otwarcie węzła Bydgoszcz Zachód miało miejsce w maju 2021 r. Z zachodniej części obwodnicy Bydgoszczy w ciągu drogi S5 kierowcy korzystają od 31 grudnia 2020 roku. Obwodnica Bydgoszczy realizowana była w ramach budowy trasy S5 w woj. kujawsko-pomorskim.

Zrealizowana droga ekspresowa S5 w woj. kujawsko-pomorskim o długości niemal 130 km powstała w zdecydowanej większości w ciągu „starej” drogi krajowej nr 5. S5-ka zbliżyła Bydgoszcz do autostrady A1, a w stronę Wielkopolski do autostrady A2.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S5 Jak dojadę - Bydgoszcz