1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Węzeł Bydgoszcz Błonie na S5 i S10 - zjazdy pozostaną bez zmian do otwarcia drogi S10

Węzeł Bydgoszcz Błonie na S5 i S10 - zjazdy pozostaną bez zmian do otwarcia drogi S10

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2022-12-11
Węzeł Bydgoszcz Błonie na S5 i S10 - zjazdy pozostaną bez zmian do otwarcia drogi S10
Węzeł Bydgoszcz Błonie - obecne zjazdy pozostaną bez zmian przynajmniej do 2026 r. Zdjęcia: GDDKIA
Zamknięcie tymczasowych zjazdów na węźle  Bydgoszcz Błonie zostanie przełożone do otwarcia drogi ekspresowej S10 Bydgoszcz – Toruń, planowanej na rok 2026. Taką decyzję podjęła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych po konsultacjach z lokalnymi władzami.

Realizacja węzła Bydgoszcz Błonie, oddanego do użytku w 2010 roku, była jedną z pierwszych inwestycji na przyszłej obwodnicy Bydgoszczy. Przez wiele lat węzeł stanowił początek odcinka drogi ekspresowej S10 w kierunku Torunia, a zastosowane na nim połączenia z lokalnym układem dróg miały charakter tymczasowy. Obecnie węzeł jest połączony z trzech stron z drogami ekspresowymi, S5 i S10 w kierunku Gdańska, S5 w kierunku Poznania, S10 w kierunku Torunia oraz drogą wojewódzką 223 w kierunku Bydgoszczy.

Droga ekspresowa S5 coraz dłuższa. S5 Bydgoszcz – A1 w pełnym przekroju 2x2

Węzeł Bydgoszcz Błonie na połączeniu dróg ekspresowych S5 i S10

Węzeł Bydgoszcz Błonie jeszcze przed realizacją drogi ekspresowej S5 - obwodnicy Bydgoszczy. Zdjęcia: GDDKIA

W ostatnim czasie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad prowadziła uzgodnienia co do wprowadzenia zmian pozwalających w pełni wykorzystać układ dróg powstałych i zmodernizowanych przy okazji budowy drogi ekspresowej S5. Ostatecznie ustalono, że zamknięcie tymczasowych zjazdów na węźle zostanie przełożone do planowanego na 2026 rok otwarcia drogi ekspresowej S10 Bydgoszcz – Toruń. Drogowcy zaznaczają, ze na taką decyzję ma wpływ również przygotowywane przez Urząd Gminy w Białych Błotach, w porozumieniu z Marszałkiem Województwa, Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla przyszłego kształtu drogi wojewódzkiej nr 223. 

Ponowna zmiana wykonawcy dla jednego z odcinków S10 Bydgoszcz – Toruń

- Nie bez znaczenia jest obecny układ drogowy węzła w Białych Błotach, a także sąsiedniego - wybudowanego w tym samym czasie - węzła Bydgoszcz Południe w Stryszku. Ten ostatni zostanie przebudowany podczas realizacji dalszego ciągu S10 w kierunku Torunia. Powstaną dwa nowe węzły - Zielona i Brzoza na DK25, które przełożą się na znaczną poprawę płynności zarówno ruchu tranzytowego jak i lokalnego w gminach Białe Błota i Nowa Wieś Wielka – dodają drogowcy.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S10 Utrudnienia na drodze S5 Jak dojadę - Bydgoszcz