Koniec remontu autostrady A4 pod Wrocławiem. Wkrótce prace w woj. opolskim
Dobiegł końca remont autostrady A4 przy Punkcie Poboru Opłat (PPO) Karwiany pod Wrocławiem. Lada dzień ruszą prace w woj. opolskim. Remontowany będzie odcinek w okolicy góry św. Anny. Zdjęcia: GDDKIA

Zakończył się remont autostrady A4 przy Punkcie Poboru Opłat (PPO) Karwiany pod Wrocławiem. Kierowcy nie muszą obawiać się utrudnień spowodowanych remontem. Trzeba jednak uważać na zatory przy bramkach poboru opłat powodowane dużym ruchem wakacyjnym – szczególnie w weekendy i dni wolne. Przypominamy również, że wkrótce rusza remont autostrady A4 w woj. opolskim.

Od wtorku, tj. 25 czerwca, ruch na Punkcie Poboru Opłat A4 pod Wrocławiem odbywa się bez utrudnień. Do wykonania w ramach zadania pozostał jeszcze remont parkingu przy PPO, z umownym terminem jego zakończenia do 4 lipca 2019r., jednak prace te nie będą powodowały utrudnień na autostradzie i samym PPO.

Remont odcinka autostrady a4 pod Wrocławiem trwał od 20 maja br. i obejmował obie jezdnie autostrady A4 na dojazdach jak i cały plac Punktu Poboru Opłat Karwiany w km 155+850 ÷ 156+950. Wymieniono nawierzchnię, bariery ochronne i dylatacje bitumiczne na obiektach mostowych.

Prace wyniosły ponad 9,5 mln zł. Wykonawcą jest firma STRABAG INFRASTRUKTURA POŁUDNIE Sp. z o.o.

Tegoroczny remont jeden z kilku etapów remontu dolnoślaskiej autostrady A4. W poprzednich latach prace obejmowały różne odcinki na trasie Wrocław - Opole. Natomiast dla trasy A4 z Wrocławia w stronę zachodniej granicy planowana jest  budowa nowej autostrady lub rozbudowa istniejącej. Inwestycja ma poprawić podróżowanie fragmentem autostrady Wrocław - Krzyżowa, który jest obecnie wąski, bez pasów awaryjnych i nie spełnia parametrów autostrady. 

Autostrada A4 Wrocław - Krzyżowa: Za 9 m-cy decyzja budowa czy rozbudowa

 

W najbliższy weekend startuje remont A4 w woj. opolskim

Przypominamy, że w ostatni weekend czerwca rozpoczynają się pierwsze prace związane z remontem jezdni południowej autostrady A4 w województwie opolskim, tj. jezdni w kierunku Katowic, na wysokości Góry Św. Anny, pomiędzy węzłami Krapkowice i Kędzierzyn-Koźle.

Od lipca remont autostrady A4 Wrocław – Katowice na Opolszczyźnie

Na ponad 7-kilometrowym odcinku autostrady zostanie wykonany remont poszczególnych warstw nawierzchni jezdni. Oddanie do ruchu wyremontowanego odcinka jezdni południowej planowane jest do końca września br.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: