Korek, wypadek, utrudnienia na autostradzie A1
Uwaga, w wakacyjne weekendy rośnie ruch na autostradzie A1. Częściej dochodzi do wypadków, tworzą się korki na bramkach poboru opłat. Pamiętajmy również o utrudnieniach w woj. łodzkim i śląskim gdzie powstaje nowa trasa A1. Zdjęcia: GDDKIA

W weekendy wakacyjne bardzo rośnie ruch na autostradzie A1. Zazwyczaj w korku trzeba postać na bramkach poboru opłat oraz na rozbudowywanym odcinku starej gierkówki pomiędzy Częstochową i Łodzią. Dzisiaj w godzinach porannych doszło do wypadku na trasie A1 Toruń – Ciechocinek.

Do wypadku na A1 doszło w okolicach godziny 9 rano. Utrudnienia występują na odcinku Toruń Południe – węzeł Ciechocinek (160,0 km). Zablokowana jest jezdnia prawa autostrady A1.

Dzisiaj rano kierowcy zmierzający nad morze musieli postać na bramkach poboru opłat (węzeł Nowa Wieś) ponad 15 min.

Przejazd i opłaty na autostradzie A1 Gdańsk – Toruń: ma być prosto, szybko i bez korków

Kiedy największe korki na A1 Toruń – Gdańsk? Przed wyjazdem warto sprawdzić przewidywane godziny największego natężenia ruchu na bramkach AmberOne Autostrady A1 Toruń – Gdańsk i zaplanować podróż tak by uniknąć stania w zatorach. Oto kiedy unikać podróży A1 w lipcu:

Największe korki na bramkach poboru opłat autostrady A1 Toruń - Gdańsk

Korkują się również fragmenty autostrady A1 w woj. łódzkim. Na 17,5 kilometrowym odcinku od węzła Tuszyn do węzła Piotrków Trybunalski trwa rozbudowa autostrady A1. Ruch w kierunku Katowic i Gdańska odbywa się jezdnią lewą, dwoma pasami w kierunku Katowic i jednym pasem w kierunku Gdańska, roboty odbywają się na jezdni prawej.

Natomiast na węźle Piotrków Trybunalski Zachód zablokowany jest pas lewy łącznicy relacji Katowice -Warszawa oraz Warszawa - Katowice. Ruch odbywa się pasem prawym na łącznicy w. Piotrków Trybunalski Zachód w relacji Katowice -Warszawa oraz Warszawa - Katowice z ograniczeniem prędkości do 60km/h.

Autostradą A1 z Częstochowy pojedziemy za trzy lata. Teraz jeździmy 2+1 na gierkówce

Utrudnienia są też na odcinku drogi krajowej nr 1 pomiędzy Częstochową a granicą województwa łódzkiego. Powstaje nowa autostrada A1 i w związku z budową nawierzchni na odcinkach DK1 wyłaczona z ruchu jest jedna jezdnia. 

Wakacje nad morzem? Na tych drogach utrudnienia: DK1, S3, A6, S6 i obwodnicach Wałcza, Szczecinka, Kołobrzegu

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: