Korki na Zakopiance – drogowcy remontują wiadukty w Nowym Targu
Remontowane są dwa wiadukty w ciągu drogi krajowej nr 47 (Zakopianki) nad ul. Grel w Nowym Targu. Zdjęcia: GDDKIA

Pełną parą rusza remont wiaduktów na Zakopiance w Nowym Targu. Całkowicie zamknięta dla ruchu pojazdów jest już ul. Grel. Lada dzień zamknięty zostanie też jeden wiadukt nad ul. Grel i na nim prowadzony będzie remont. Pojazdy poruszać się będą po jednym obiekcie, prawym i jednym pasem ruchu w każdym kierunku. Kierowcy muszą przygotować się na duże korki na Zakopiance.

Przypominamy, remontowane są dwa wiadukty w ciągu drogi krajowej nr 47 nad ul. Grel. Od poniedziałku, 18 marca, o godz. 11.00 zmieniona zostanie organizacja ruchu. Zmiana ta będzie polegała na zamknięciu dwóch pasów ruchu DK47 oraz przekierowaniu ruchu na prawy, wiadukt. Ruch odbywał się będzie w dwóch kierunkach po jednym wiadukcie.

Ponadto od 4 marca do końca czerwca 2019 r. całkowicie zamknięta dla ruchu pojazdów będzie ul. Grel, przebiegająca pod wiaduktami. Ulicą mogą poruszać się wyłącznie piesi.

Zakopianka: Dwujezdniowa droga połączy Kraków z Nowym Targiem

 

- W trakcie remontu na wiadukcie prawym jadąc w kierunku Zakopanego wymieniane będą belki nośne pomostu, natomiast na sąsiednim wiadukcie wzmocniona zostanie płyta pomostu. Ponadto wykonane zostanie opłaszczowanie betonowe (obłożenie betonem) przyczółków, wymieniona nawierzchnia, krawężniki i bariery. Wiadukt, na którym prowadzone będą prace wyłączony zostanie z ruchu całkowicie – zaznaczają drogowcy.

Zakończenie remontu planowane jest na 26 września 2019 r. Ich koszt wyniesie około 3,2 mln zł.

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

jaksa
2019-03-18 21:55
Dlatego ja od 20 lat nie jeżdżę do Zakopca. Wolę do Krynicy lub na Słowację (Tatralandia lub okolice Popradu, ew. Bańskiej Bystrzycy). Jan- jak zbudują tunele i estakady na S7 i dalej na DK47, to sytuacja może się poprawi- ale to za 5-10 lat.
Thill
2019-03-18 14:43
Nie będzie takiego momentu. Najlepszym dowodem jest dopuszczanie do przetargu firm z Włoch mimo ze Gddkia wie z czym to się wiąze.
Jan
2019-03-17 08:28
Może się mylę i jestem przewrażliwiony, ale ok. 10 lat ciągle się pisze o jakiś remontach, przebudowie na "zakopiance". A to remont mostu, a to budowa jakiejś kładki, teraz znowu wiadukt o utrudnieniach związanych z budową ekspresówki nie wspomnę. Czy będzie kiedyś moment, gdy do Zakopanego bezie można dojechać w "normalny" sposób?!

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: