Ministerstwo planuje budowę dużej obwodnicy Warszawy
Rząd planuje budowę dużej obwodnicy Warszawy oddalonej 30-50 km od stolicy. Trasa miałaby wykorzystać DK50 i przyszłą S10. Zdjęcia: GDDKIA

W Ministerstwie Infrastruktury trwają powstał pomysł budowy dużej obwodnicy warszawy tzw. duży ring warszawski. Trasa będzie oddalona od Warszawy o kilkadziesiąt kilometrów i powstanie m.in. w ciągu drogi krajowej nr 50 i przyszłej trasy S10.

- Od południa do budowy warszawskiego ringu może zostać wykorzystana droga krajowa numer 50, a od północy do ringu zostanie włączony planowany odcinek drogi ekspresowej S10 – powiedział wiceminister infrastruktury Marek Chodkiewicz.

Trzeci pas na A2 Łódź - Warszawa przed portem CPK

 

Jak poinformował Chodkiewicz aktualnie prowadzone są bardzo wstępne prace. Ministerstwo zastanawia się jak rozpocząć przygotowania do realizacji tak dużej inwestycji oraz jak wykorzystać istniejącą i planowana sieć drogową w okolicach 30 – 50 km od stolicy na potrzeby dużej obwodnicy.

Resort infrastruktury nie podaje terminu realizacji zadania.

Taka będzie Południowa Obwodnica Warszawy w ciągu drogi ekspresowej S2. Zdjęcia: GDDKIA

Południowa Obwodnica Warszawy w ciągu drogi ekspresowej S2

 

Przypomnijmy, obecnie w budowie pozostaje Południowa Obwodnica Warszawy w ciągu drogi ekspresowej S2 Puławska – Lubelska. Prace prowadzone są tez dla Wschodniej Obwodnicy w ciągu drogi ekspresowej S17 łączącej Warszawę z Lublinem. Odrębnym zadaniem jest budowa węzła Lubelska, który połączy Południową i Wschodnią Obwodnicę Warszawy i autostradę A2 biegnącą na wschód.

Można budować kolejny odcinek S17 - Wschodniej Obwodnicy Warszawy

 

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Jotgie
2018-05-20 15:23
Odcinek DK50 już dzisiaj powinien być budowany! Chodzi o odcinek od A2 w Żyrardowie do S7 w Grójcu. Ile razy jeżdżę tym odcinkiem to już się godzę, że trzeba często jechać 60 max 80 km/h. TIR za TIRem! Ronda na obwodnicy Żyrardowa prawie zawsze zapchane, podobnie w Mszczonowie a buduje się dwa następne! Będzie jeszcze gorzej!
wojti
2018-04-09 09:49
dokładnie. już teraz trzeba o tym myśleć. i oby to było za 10 a nie 20 lat
Bart
2018-04-07 17:55
zgadzam się z Witkiem
Witek
2018-04-07 01:19
Do Polak. Z jednej strony masz rację: DOKOŃCZYĆ to co w budowie. Ale słusznie jest planować to, co będzie potrzebne za 10 do 20 lat. Już teraz potrzebna jest koncepcja dużej obwodnicy żeby "zablokować" zabudowę przyszłej obwodnicy.
Polak
2018-04-06 15:15
Najpierw pokończcie to co jest zaczęte, juz Wam sie we łbach przewraca! Setki kilometrów nierozstrzygnięte z tego co jest na JUŻ a tu plan kolca jak w Moskwie sie roi!!!

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: