1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Mniej utrudnień w drodze nad Bałtyk. Zmiany na A6-S3 węźle Szczecin Kijewo

Mniej utrudnień w drodze nad Bałtyk. Zmiany na A6-S3 węźle Szczecin Kijewo

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2022-06-03
Mniej utrudnień w drodze nad Bałtyk. Zmiany na A6-S3 węźle Szczecin Kijewo
Nowy węzeł Szczecin Kijewo na obwodnicy Szczecina w ciągu autostrady A6. Zdjęcia: GDDKIA
Zmniejszą się utrudnienia na obwodnicy Szczecina, na węźle Szczecin Kijewo w ciągu autostrady A6 (kontynuacja drogi ekspresowej S3). Wykonawca kończy rozbudowę węzła i udostępnia do ruchu łącznice i jezdnie. Powinno to w znacznym stopniu zmniejszyć weekendowe korki w drodze nad morze.

Utrudnienia przy przejeździe autostradą A6 przez przebudowywany węzeł Szczecin Kijewo będą mniejsze. Po zakończeniu zasadniczego etapu prac wykonawca wprowadził przejazd dwiema jezdniami autostrady A6 po dwóch pasach ruchu w każdą stroną. Tak organizacja obowiązuje od 3 czerwca br.

Drogowcy przypominają jednak, że ciągle będzie to przejazd przez plac budowy z ograniczeniem prędkości i wygrodzonym pasem awaryjnym. Okresowo będą jeszcze wprowadzane dodatkowe zawężenia, ale poza weekendami. W drugiej połowie czerwca, po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie planowane jest wdrożenie docelowej organizacji ruchu.

Autostrada A6- obwodnica Szczecina, utrudnienia węzeł Szczecin KIjewo

Autostrada A6- obwodnica Szczecina, utrudnienia węzeł Szczecin Kijewo. Zdjęcia: GDDKIA

Wykonawca informuje, że w przyszłym tygodniu możliwe jest jeszcze wprowadzenie (poza weekendem) zwężenia do jednego pasa na jezdniach autostrady w celu wykonanie robót w pasie rozdziału. Możliwy jest również ruch pojazdów budowy w związku z pracami wykończeniowymi i porządkowymi. Na przejeździe przez węzeł będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 70 km/h.

- Podczas zmiany organizacji ruchu i w ciągu najbliższych tygodni na węźle będzie zwiększona obecność policji. Będą prowadzone kontrole z użyciem drona – przestrzegają drogowcy.

Tak wygląda budowa drogi S3 do Świnoujścia

Budowa drogi ekspresowej S3 Szczecin - swinoujście

Budowa drogi ekspresowej S3 Szczecin - Świnoujście. Zdjecia: GDDKIA


Wciąż będą zamknięte łącznice relacji Stargard-Kołbaskowo i Gdańsk-Stargard oraz zwężona jezdnia DK10 z trzech do dwóch pasów ruchu. Wprowadzenie stałej organizacji ruchu, co będzie oznaczało pełne otwarcie węzła Szczecin Kijewo planowane jest w drugiej połowie czerwca. Podczas wakacji przejazd odbywać się będzie już bez utrudnień. Warto podkreślić, że ma to nastąpić przed kontraktowym terminem zakończenia prac, który przypada na 18 lipca 2022 r..

Węzeł Szczecin Kijewo stanowi połączenie autostrady A6 z DK10. Jest to również główny węzeł łączący Szczecin z siecią autostrad i dróg ekspresowych. Węzeł został wybudowany w latach 30. ubiegłego wieku, a następnie rozbudowany w latach 70. i 80.

Rozbudowa węzła Szczecin Kijewo w ciągu A6-S3

Rozbudowa węzła Szczecin Kijewo w ciągu A6-S3. Zdjecia: GDDKIA

Przebudowa obejmuje wykonanie nowych, szerszych wiaduktów, pod którymi jest miejsce nie tylko na dwie jezdnie autostrady, ale także na nowe jezdnie zbiorczo-rozprowadzające. W rejonie węzła starą, betonową nawierzchnię autostrady zastąpiła nowa nawierzchnia bitumiczna. Nowe łącznice mają łagodniejsze łuki oraz pasy włączeń i wyłączeń, których dotychczas brakowało. W efekcie powstał większy węzeł drogowy, który zapewni zarówno znaczącą poprawę płynności, jak i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A6 Jak dojadę - Szczecin