1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Most Poniatowskiego w Warszawie odmłodnieje

Most Poniatowskiego w Warszawie odmłodnieje

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-02-28
Most Poniatowskiego w Warszawie odmłodnieje
Wiadukt mostu Poniatowskiego na Solcu w remoncie. Zdjęcia: ZDM Warszawa
Wiadukt mostu Poniatowskiego będzie jak nowy, ładniejszy i bezpieczniejszy – zapowiadają warszawscy drogowcy. Ponad stuletni most przechodzi konserwację. Niedawno prace renowacyjne konstrukcji przeniosły się dalej – z ul. Kruczkowskiego w stronę brzegu Wisły. Pomimo prac cała przeprawa jest cały czas czynna dla ruchu drogowego.

Most księcia Józefa Poniatowskiego łączy Śródmieście z dzielnicą Praga. Remont wiaduktu – prowadzony jest przez Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie. Nie jest to łatwa inwestycja…

- W wielu miejscach wiaduktu wciąż znajdują się oryginalne elementy z czasów budowy obiektu (lata 1905-1913), które jednak przez lata były wielokrotnie naprawiane. Jak się okazało podczas prac dokumentacyjnych i przygotowawczych – zabiegi te nie zawsze były przeprowadzane dobrze. Nieskuteczne naprawy sprzed lat oznaczają dziś konieczność dodatkowych prac – informuje UM Warszawa.

Wschodnia Obwodnica Warszawy. S17 Warszawa Wschód – Drewnica dalej bez rozstrzygnięcia

Na wiadukcie mostu Poniatowskiego na Solcu remontowane są jego elementy betonowe i kamienne oraz mury oporowe. Odtwarzane są również zabezpieczenia antykorozyjne stalowej konstrukcji mostu. Prace obejmują niemal cały wiadukt – od stacji Warszawa-Powiśle do ul. Wioślarskiej.

Dotychczas wykonano m.in. niemal wszystkie prace przygotowawcze. Natomiast prace przy odnowie warstwy antykorozyjnej konstrukcji stalowej są w połowie gotowe. Niedawno rozpoczęła się renowacja mostu na kolejnym odcinku – za ul. Kruczkowskiego.

Poza samą konstrukcją wyremontowana zostanie również klatka schodowa, która prowadzi na wiadukt oraz przejście pod al. Jerozolimskimi – łączące dwa przystanki tramwajowe.

Mimo remontu most Poniatowskiego oraz ul. Kruczkowskiego cały czas są przejezdne.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 631 Jak dojadę - Warszawa