Na S61 - obwodnicy Suwałk robota wrze. Otwarcie w marcu!
Budowa obwodnicy Suwałk w ciągu drogi S61 dobiega końca. Jej otwarcie planowane jest na marzec 2019 roku. Zdjęcia: GDDKIA

Na budowanej obwodnicy Suwałk, czyli odcinku drogi ekspresowej S61, nawierzchnia drogi z betonu cementowego jest niemal gotowa, ale na obiektach będzie wylewny asfalt. Trwa właśnie układanie warstwy ścieralnej SMA na dwóch wiaduktach. Drogowcy zapowiadają otwarcie obwodnicy w marcu przyszłego roku.

- Jesteśmy już na etapie prac wykończeniowych – zapewnia wykonawca obwodnicy Suwałk, firma Budimex. Zgodnie z umową obwodnica Suwałk ma być oddana w kwietniu 2019 roku. Tempo prac pozwala jednak przypuszczać, że inwestycja zakończy się wcześniej. Trzymaliśmy kciuki za ten rok, jednak Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, ze nastąpi to w marcu.

 

Budowa obwodnicy Suwałk.

Prace na obwodnicy Suwałk - listopad 2018 r. Zdjęcia: GDDKIA

Obwodnica Suwałk w ciągu drogi ekspresowej S61 jest częścią międzynarodowej trasy via Baltica. Jej realizacja pochłonie 299,4 mln zł. Obwodnica łączy się z dwujezdniowym fragmentem obwodnicy Augustowa (12 km) na węźle „Suwałki Południe” (dawniej Lotnisko). Następnie omija Suwałki od zachodu i północy i łączy się z istniejącą drogą krajową nr 8 (Suwałki – Budzisko).

 

W realizacji jest już cała droga ekspresowa S61. To łącznie ponad 200 km drogi, która usprawni komunikację na trasie Warszawa – Budzisko. Wartość prac budowlanych w ramach S61 przekracza 5 mld zł. Całą trasą, od Ostrowi Mazowieckiej do granicy z Litwą w Budzisku, powinniśmy pojechać przed końcem 2021 r.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Misiek
2019-03-08 13:26
W marcu? A którego roku?
Stach
2019-01-12 19:29
Może ktoś wie z mieszkańców Suwałk, czy można już bez przeszkód przejechać odcinek drogi z Bakałarzewa do Suwałk?
enrico
2018-11-08 17:27
And- mogliby, gdyby budowana droga była już przystosowana do podstawowej przejezdności- czyli gdyby miała zasadnicze parametry jezdne przewidziane dla drogi głównej (z ograniczoną dopuszczalną prędkością jazdy max. do 100km/h). Inaczej NIKT nie zaryzykuje odpowiedzialności za ew. katastrofy, wypadki i inne zdarzenia drogowe.
And
2018-11-08 14:37
Od 15 Grudnia, do 15 Marca jest przerwa zimowa, to mogli by otworzyć na zasadzie przejezdności w Grudniu. Po Suwałkach lepiej by się jeździło, jak spadnie śnieg i tak nic nie będą robić.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: