Na wiosnę wystartuje budowa drogi S3 do Świnoujścia
Droga ekspresowa S3 w okolicach Miękowa. Zdjęcia: GDDKIA

Zgodnie z planem wiosną ruszą pierwsze prace przy budowie odcinków drogi ekspresowej S3 Brzozowo – Miękowo i Miękowo – Rzęśnica na trasie Szczecin – Świnoujście. Nowe odcinki S3-ki powinny być gotowe w połowie 2021 roku.

Za realizację dwóch odcinków drogi ekspresowej S3 – od Brzozowa do Miękowa i od Miękowa do Rzęśnicy odpowiada firma Budimex S.A.

Oba zadania realizowane są w formule projektuj i buduj. Sama budowa ma ruszyć na wiosnę i potrwa 19 miesięcy, ale z czasu trwania robót budowlanych będą wyłączane okresy zimowe od 15 grudnia do 15 marca.

- Wykonawca odcinka drogi ekspresowej S3 Brzozowo - Miękowo przygotowuje już w rejonie Przybiernowa plac składowy i miejsce pod wytwórnie mas bitumicznych. Roboty budowlane rozpoczną się na tym odcinku wiosną przyszłego roku – zapewniają przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Mapa odcinków drogi ekspresowej S3 na trasie Szczecin - Świnoujście

Mapa odcinków drogi ekspresowej S3 na trasie Szczecin - Świnoujście. Mapa: GDDKIA

Pierwsze zadanie patrząc od północy obejmuje budowę drogi ekspresowej S3 na odcinku 22,4 km pomiędzy istniejącymi obwodnicami Troszyna, Parłówka i Ostromic oraz obwodnicą Miękowa. Budowa drogi S3 będzie prowadzona na tym odcinku głównie poprzez dobudowę drugiej jezdni do istniejącej DK nr 3 (droga przebiega głównie przez tereny leśne). Nowym przebiegiem będzie obwodnica miejscowości Brzozowo. Drugim zadanie obejmuje rozbudowę istniejącej drogi S3 na odcinku od obwodnicy Miękowa, a dokładniej od węzła Goleniów Północ do węzła Rzęśnica. Droga ta powstała w drugiej połowie lat 70 ubiegłego wieku i wymaga dostosowania do obecnych parametrów drogi ekspresowej.

W planach pozostaje jeszcze realizacja odcinka drogi S3 ze Świnoujścia do Troszyna. Odcinek ma już ustalony przebieg w wydanej decyzji środowiskowej.

Wiemy jak pobiegnie S3 Świnoujście – Troszyn. Decyzja środowiskowa wydana

Droga ekspresowa S3 będzie miała docelowo ok 470 km długości i połączy Świnoujście z granicą państwa z Czechami w Lubawce. Droga przebiegać będzie w układzie południkowym przez Szczecin, Gorzów Wielkopolski, Zieloną Górę, Lubin i Legnicę. Obecnie trwa jej budowa na terenie województwa lubuskiego i dolnośląskiego. Najdłużej poczekamy na brakujący odcinek S3 z Bolkowa (woj. dolnośląskie) do Lubawki (granica z Czechami).

S3 w budowie – jakie odcinki jeszcze w tym roku

 

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Cypis
2018-09-06 22:31
Dobrze, ze buduja droge s3. Za dwa, trzy lata bedziemy smigac nad morze. Szkoda tylko ze jedzcze nic nie slychac o odcinku s3 kolo Kamiennej Gory i Lubawki

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: