1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Na Zakopiance powstanie nowy węzeł drogowy z tunelem

Na Zakopiance powstanie nowy węzeł drogowy z tunelem

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-11-07
Na Zakopiance powstanie nowy węzeł drogowy z tunelem
Jest przetarg na budowę węzła drogowego z tunelem na Zakopiance w Krzyszkowicach. Zdjęcia: GDDKIA
W najbliższych latach nie ma szans na budowę S7 jako nowej Zakopianki pomiędzy Krakowem a Myślenicami. Obecna droga krajowa nr 7 jest niebezpieczna, a kierowcy często stoją w korkach. Drogowcy szukają rozwiązań, które poprawia tą sytuację. Jednym z nich jest budowa nowego węzła na Zakopiance w Krzyszkowicach.

Na Zakopiance Kraków – Myślenice powstanie nowy węzeł drogowy. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych ogłosiła właśnie przetarg na budowę węzła w Krzyszkowicach, który pozwoli na bezkolizyjny wjazd na drogę krajową nr 7 w kierunku Krakowa i Myślenic.

Wykonawcy mogą składać oferty do 30 listopada. Wykonawca na budowę węzła będzie miał 18 miesięcy od podpisania umowy, nie licząc 3-miesięcznych przerw zimowych. Uwzględniając te przerwy węzeł powinien powstać w ciągu 2 lat.

Kiedy S7 Warszawa – Kraków i dalej na południe?

Projekt nowego węzła w Krzyszkowicach na Zakopiance

Projekt nowego węzła w Krzyszkowicach na Zakopiance

Zdjęcia: GDDKIA

Małopolskie: Przebudowa Zakopianki w Libertowie ma już wykonawcę

Nowy węzeł obejmie również budowę tunelu pod drogą krajową nr 7. Będzie w nim również chodnik dla pieszych. Kierowcy jadący z Krakowa do Krzyszkowic będą zjeżdżać z Zakopianki w prawo, a następnie przejeżdżać pod DK7 i dojeżdżać nową drogą nieopodal agencji pocztowej do przebiegającej przez wieś drogi powiatowej, prowadzącej do Sieprawia. Tą samą trasą, tyle że w przeciwnym kierunku, będą poruszać się pojazdy jadące z Krzyszkowic w kierunku Myślenic.

Ruch z Myślenic do Krzyszkowic i ze wsi w kierunku Krakowa będzie poprowadzony przebudowaną w pobliżu Zakopianki drogą powiatową.

- W okolicy przyszłego węzła Zakopianką przejeżdża codziennie prawie 40 tys. pojazdów. Dzięki temu rozwiązaniu usprawnimy ruch i zwiększymy poziom bezpieczeństwa. Poprawimy zjazd z DK7 i wjazd na nią – argumentują drogowcy.

To najbardziej oczekiwana trasa w Tatry - nowa Zakopianka DK47 Rdzawka - Nowy Targ

To najbardziej oczekiwana trasa w Tatry - nowa Zakopianka DK47 Rdzawka - Nowy Targ

Zdjęcia; GDDKIA

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S7 Utrudnienia na drodze 7