1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Nową obwodnicą na dużym ringu Warszawy ominiemy Łochów

Nową obwodnicą na dużym ringu Warszawy ominiemy Łochów

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-03-20
Nową obwodnicą na dużym ringu Warszawy ominiemy Łochów
GDDKIA ma decyzję środowiskową dla budowy obwodnicy Łochowa. Mapa: GDDKIA
Dziewięć kilometrów nowej trasy pozwoli na ominięcie Łochowa na połączeniu dróg krajowych DK62 i DK50, które tworzą tzw. dużą obwodnicę Warszawy. Drogowcy mają już decyzję środowiskową i wkrótce będą mogli ruszać z przetargiem.

Burmistrz Łochowa wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy obwodnicy Łochowa w ciągu DK62. Otwiera to drogę do realizacji inwestycji, która pozwoli na wyprowadzenie ruchu tranzytowego z miasta. Kiedy budowa obwodnicy Łochowa?

Obecnie cały ruch tranzytowy przechodzi przez centrum Łochowa

Obecnie cały ruch tranzytowy przechodzi przez centrum Łochowa. Zdjęcia: GDDKIA

- Aktualnie biuro projektowe Trakt, z którym mamy podpisaną umowę na wykonanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego o wyższym stopniu szczegółowości wraz z materiałami do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, rozpoczyna pomiary geodezyjne oraz roboty geologiczne, na podstawie których opracuje dokumentację geologiczno-inżynierską. Ponadto trwa doszczegółowienie rozwiązań projektowych oraz branżowych dla wariantu wskazanego w decyzji środowiskowej – informuje GDDKIA oddział w Warszawie.

Zadanie zostało uwzględnione w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 z perspektywą do 2025 roku. Realizację inwestycji w systemie “projektuj i buduj” zaplanowano natomiast na lata 2026-2028.

Wschodnia Obwodnica Warszawy. S17 Warszawa Wschód – Drewnica dalej bez rozstrzygnięcia

W ramach zadania powstanie m.in. nowa jednojezdniowa drogach z dwoma pasami ruchu o klasie GP (ruch główny przyspieszony). Ponadto wybudowane będą ciągi pieszo-rowerowe, przebudowane drogi krzyżujące się z obwodnicą, powstaną nowe skrzyżowania odwodnienie oraz urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Po trzy pasy ruchu na S7 Płońsk – Czosnów- nowe zdjęcia z budowy

Planowana obwodnica Łochowa składa się z dwóch odcinków. Pierwszy to fragment pomiędzy istniejącą DK62 w rejonie mostu na rzece Liwiec a istniejącą DK50 także w rejonie tego samego mostu. Drugi natomiast stanowi południowe obejście centrum Łochowa i pełnić będzie rolę łącznika pomiędzy pierwszym odcinkiem a istniejącą DK62 w kierunku Węgrowa.

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 50 Utrudnienia na drodze 62 Jak dojadę - Łochów