1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Odcinki S17 Zamość – Hrebenne weszły w ważny etap. Od budowy dzieli jej jedna decyzja

Odcinki S17 Zamość – Hrebenne weszły w ważny etap. Od budowy dzieli jej jedna decyzja

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-10-02
Odcinki S17 Zamość – Hrebenne weszły w ważny etap. Od budowy dzieli jej jedna decyzja
Obwodnica Tomaszowa Lubelskiego już w użytkowaniu i krok do budowy sąsiednich odc. S17 do Zamościa i Hrebenne. Zdjęcia: GDDKIA
To już ostatni etap przed budową dwóch odcinków drogi ekspresowej S17 pomiędzy Zamościem a Hrebennem. Do wojewody lubelskiego trafiły wnioski o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla budowy S17 Zamość Południe - Tomaszów Lubelski Północ i Tomaszów Lubelski Południe - Hrebenne. Po wydaniu decyzji wykonawca rozpocznie prace w terenie.

Wszystkie informacje od budowie S17:

Budowa i wykonawcy trasy S17 Zamość - Hrebenne

S17 Zamość - Tomaszów Lubelski

S17 Tomaszów Lubelski - Hrebenne

S17 Piaski - Hrebenne - odcinki w przetargu i przygotowaniu

 

Budowa i wykonawcy trasy S17 Zamość - Hrebenne

W przyszłym roku powinny ruszyć prace dla odcinków drogi ekspresowej S17 na trasie Zamość – Hrebenne z wyłączeniem oddanej do ruchu obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego.

Jest pierwszy odcinek ekspresowej S17 na trasie Piaski – Hrebenne

W ramach inwestycji powstanie 36 km fragment drogi ekspresowej o przekroju dwujezdniowym - dwa pasy ruchu w obu kierunkach z pasami awaryjnymi. Powstaną obiekty inżynierskie, drogi do obsługi ruchu lokalnego oraz infrastruktura związana z ochroną środowiska. Przebudowane i rozbudowane zostaną kolidujące drogi poprzeczne, a także infrastruktura techniczna oraz cieki i urządzenia melioracyjne.

Ponad 18-kilometrowy odcinek trasy S17 od Zamościa do Tomaszowa Lubelskiego wybuduje firma Kolin za kwotę 822,5 mln zł. Z kolei za realizację ponad 17 km drogi S17 od Tomaszowa Lubelskiego do Hrebennego odpowiada firma Budimex. Wartość umowy to 598,2 mln zł.

Nie będzie obwodnicy Warszawy. Budowa S17 odpływa w czasie

S17 Zamość - Tomaszów Lubelski

Odcinek S17-ki od węzła Zamość Południe do węzła Tomaszów Lubelski Północ będzie liczył 18,5 km i przebiegać będzie wzdłuż obecnej DK17 po jej wschodniej stronie. Za węzłem Zamość Południe nowa trasa ominie las w Księżostanach, a następnie zbliży się do DK17. W ramach inwestycji powstanie m.in. węzeł Tarnawatka na skrzyżowaniu z drogą prowadzącą w kierunku Łaszczowa, a także para Miejsc Obsługi Podróżnych Krynice oraz Obwód Utrzymania Drogi Ekspresowej. Za Tarnawatką trasa przebiegać będzie w korytarzu obecnej DK17 i zakończy się w okolicach Dąbrowy Tomaszowskiej, gdzie połączy się obwodnicą Tomaszowa Lubelskiego. Planowanych jest 21 obiektów inżynierskich, w tym m.in. pięć mostów, 12 wiaduktów, kładka dla pieszych oraz siedem przejść dla zwierząt dużych i średnich.

Obecną DK17 Zamość - Hrebenne zastąpi droga ekspresowa S17.

Obecną DK17 Zamość - Hrebenne zastąpi droga ekspresowa S17

Zdjęcia: GDDKIA

S17 Tomaszów Lubelski - Hrebenne

Ten fragment trasy S17 będzie liczył 17,5 km. Rozpocznie się za węzłem Tomaszów Lubelski Południe, gdzie trasa przetnie obecną drogę krajową i pobiegnie po jej zachodniej stronie. Ominie Lubyczę Królewską i dalej poprowadzona będzie w korytarzu obecnej DK17. Zakończenie odcinka zaplanowano na włączeniu do istniejącej obwodnicy Hrebennego. Planowanych jest 13 obiektów inżynierskich, w tym osiem wiaduktów i dwa mosty oraz przejścia dla zwierząt.

S17 Piaski - Hrebenne - odcinki w przetargu i przygotowaniu

Wspomniane odcinki Zamość – Hrebenne to część realizowanej około 125 km drogi ekspresowej między Piaskami a granicą państwa w Hrebennem. Kierowcy korzystają już z dwujezdniowej obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego. Obecnie na etapie realizacji w systemie Projektuj i buduj są cztery odcinki S17 od Zamościa w kierunku Hrebennego.

Ważny etap dla budowy S17 Zamość Wschód – Zamość Południe

W sierpniu br. złożono wniosek o wydanie decyzji ZRID dla odcinka S17 Zamość Wschód - Zamość Południe. Z kolei dla odcinków Piaski – Łopiennik, Krasnystaw – Izbica, Izbica – Zamość Sitaniec drogowcy analizują obecnie oferty złożone w przetargu.

Na etapie prac przygotowawczych są jeszcze dwa odcinki drogi ekspresowej S17 między Piaskami a Zamościem: Łopiennik – Krasnystaw (ok. 9,5 km) oraz Zamość Sitaniec – Zamość Wschód (ok. 12 km). - W styczniu ubiegłego roku złożyliśmy wniosek do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie o wydanie decyzji środowiskowej, przedstawiając preferowane warianty przebiegu drogi. Procedura jest w toku – przypominają drogowcy.

Mapa drogi ekspresowej S17 Piaski - Hrebenne, odcinki w przetargu i realizacji

Mapa drogi ekspresowej S17 Piaski - Hrebenne, odcinki w przetargu i realizacji

Mapa: GDDKIA

 

 

 

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S17 Jak dojadę - Tomaszów Lubelski