1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Ogromne zainteresowanie budową autostrady A1 Rząsawa - Pyrzowice

Ogromne zainteresowanie budową autostrady A1 Rząsawa - Pyrzowice

  1. conadrogach.pl
  2. GDDKiA
  3. 2014-04-11
Ogromne zainteresowanie budową autostrady A1 Rząsawa - Pyrzowice
Autostrada A1 Częstochowa - Pyrzowice, mat. conadrogach.pl
Do pierwszego etapu postępowania przetargowego na budowę autostrady A1 na odcinku Rząsawa - Pyrzowice zostało złożonych w sumie aż 89 wniosków - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
Jak informuja drogowcy - 20 Wykonawców złożyło wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu na budowę odcinka autostrady A1 F od węzła Rząsawa (z węzłem) do węzła Blachownia (z węzłem)”. Po 23 Wykonawców złożyło wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniach na budowę odcinków:
G: węzeł Blachownia (bez węzła) – węzeł Zawodzie (z węzłem),
H: węzeł Zawodzie (bez węzła) – węzeł Woźniki (z węzłem),
I: węzeł Woźniki (bez węzła) – węzeł Pyrzowice (bez węzła).

W zależności od odcinka, okres realizacji budowy wynosi od 30 do 33 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych od dnia podpisania umowy.

GDDKiA zamierza w pierwszym etapie przetargu dokonać selekcji firm pod kątem ich realnego potencjału, aby do składania ofert dopuszczane były tylko firmy posiadające odpowiednie doświadczenie i zaplecze. - Spośród złożonych wniosków wybierzemy wykonawców, których wiedza, doświadczenie, potencjał kadrowy oraz zdolność ekonomiczna i technologiczna będą spełniały warunki określone w treści ogłoszenia o zamówieniu. Do wybranych wykonawców zostaną wysłane zaproszenia do składania ofert cenowych. Kryterium oceny ofert w drugim etapie będzie składową ceny (90%) i okresu gwarancji (10%) - zaznacza GDDKiA.

Odcinek autostrady A1 z Rząsawy do Pyrzowic wśród priorytetów na lata 2014 -2020.

Odcinek A1 z Rząsawy do Pyrzowic o łącznej długości 56,9 km został umieszczony w załączniku nr 5 do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015, stanowiącym listę inwestycji realizowanych w nowej perspektywie finansowej UE 2014-2020, dla których postępowania przetargowe na wybór wykonawców robót są uruchamiane od 2013 r. Budowany odcinek autostrady A1 stanie się zarazem obwodnicą Częstochowy.

Wybudowanie autostrady A1 na odcinku Rząsawa - Pyrzowice, połączy zrealizowane już fragmenty autostrady A1 w woj. łódzkim i dalsze odcinki na północy kraju, z południową granicą państwa, z miastami aglomeracji śląskiej, Portem Lotniczym Katowice w Pyrzowicach oraz odciąży Częstochowę z ruchu tranzytowego.
Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A1 Jak dojadę - Blachownia Jak dojadę - Częstochowa