1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Olbrzymi korek na A4 pod Wrocławiem. Stoi jezdnia w stronę Legnicy

Olbrzymi korek na A4 pod Wrocławiem. Stoi jezdnia w stronę Legnicy

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-05-22
Olbrzymi korek na A4 pod Wrocławiem. Stoi jezdnia w stronę Legnicy
Korek na autostradzie A4 pod Wrocławiem to obraz niemal codzienny. Zdjęcia: GDDKIA
Dzisiaj znowu olbrzymi korek i utrudnienia na dolnośląskiej autostradzie A4. Tym razem zablokowana jest jezdnia w stronę Legnicy na odcinku od A8 obwodnicy Wrocławia do Kątów Wrocławskich. Korek na A4 – co się stało?

W środę rano korek na autostradzie A4 pod Wrocławiem miał już blisko 10 kilometrów. Zablokowana jest jezdnia w stronę Legnicy na odcinku pomiędzy Autostradową Obwodnicą Wrocławia a Kątami Wrocławskimi. Poblokowane są też pobliskie drogi objazdowe prowadzące przez okoliczne miejscowości. Co się stało na A4?

Aktualne utrudnienia na całej autostradzie A4

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, zator utworzył się po awarii pojazdu ciężarowego. Zajęty jest prawy pas ruchu. Ruch w kierunku Legnicy odbywa się tylko pasem lewym. Według stanu na godz. 10 rano, korek ma ok. 8 kilometrów.

Przypominamy o trwających pracach na A4 na wschód od Wrocławia. Zatory tworzą się na remontowanych węzłach Brzezimierz i Wrocław Wschód.

Autostrada A4. Na węzłach Wrocław Wschód i Brzezimierz powstają ronda

Autostrada A4 pod Wrocławiem to jedna z bardziej niebezpiecznych i obciążonych największym ruchem tras w Polsce. Odcinek A4 na zachód od Wrocławia, z dwoma pasami i bez pasa awaryjnego, przemierza dziennie kilkadziesiąt tysięcy pojazdów. Często dochodzi do wypadków, nawet najdrobniejsze kolizje czy prace remontowe powodują gigantyczne korki. Poprawę sytuacji na wąskiej i niebezpiecznej trase A4 Wrocław - Krzyzowa przyniesie dopiero rozbudowa arterii lub jej budowa w zupełnie nowym sladzie na południe od Wrocławia. 

Przebudowa autostrady A4 – plany do rewizji

Mapa planowanych wariantów rozbudowy - budowy autostrady A4

Mapa planowanych wariantów rozbudowy - budowy autostrady A4. Mapa: GDDKIA

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A4 Jak dojadę - Wrocław