1. Strona główna
 2. Informacje
 3. Podkarpackie: 76 km dróg w przetargach, 60 km w budowie

Podkarpackie: 76 km dróg w przetargach, 60 km w budowie

 1. A.K.
 2. conadrogach.pl, GDDKiA
 3. 2016-01-04
Podkarpackie: 76 km dróg w przetargach, 60 km w budowie
Budowa drogi ekspresowej S19 Świlcza - Rzeszów. Zdjęcia: GDDKiA
Podkarpaccy drogowcy ogłosili w minionym roku przetargi na realizację ponad 76 km dróg ekspresowych (droga S19) i obwodnic (Sanoka oraz Stalowej Woli i Niska). Poza tym w budowie pozostaje 60 km nowych tras tj. ostatni odcinek autostrady A4 Rzeszów – Jarosław i odcinki S19 od węzła Świlcza do węzła Rzeszów Południe (Kielanówka) oraz od Sokołowa Małopolskiego do Stobiernej.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie prowadzi postępowanie przetargowe na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S19 od węzła Lasy Janowskie (granica województw Podkarpackiego i Lubelskiego) do węzła Sokołów Małopolski.

Realizacja drogi ekspresowej S19 została podzielona na 6 odcinków realizacyjnych:

 • Lasy Janowskie - Zdziary o dł. ok. 9,3 km;
 • Zdziary - Rudnik nad Sanem o dł. ok. 9 km;
 • Rudnik nad Sanem - Nisko Południe o dł. ok. 6 km.
 • Nisko Południe – Podgórze o dł. ok. 11,5 km;
 • Podgórze - Kamień o dł. ok. 10,5 km;
 • Kamień - Sokołów Małopolski Północ o dł. ok. 7,9 km.


Z kolei 19 firm i konsorcjów złożyło wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu przetargowym na zaprojektowanie i zbudowanie obwodnicy Stalowej Woli i Niska w ciągu drogi krajowej nr 77 o łącznej długości 15,3 km.

Aktualnie GDDKiA analizuje wnioski złożone przez potencjalnych wykonawców na realizację tych zadań. Następnie wykonawcy, którzy spełnią wymagania określone w treści ogłoszenia o zamówieniu zostaną zaproszeni do złożenia ofert cenowych.

Bliski rozstrzygnięcia jest przetarg na budowę 7 km obwodnicy Sanoka w ciągu drogi krajowej nr 28. Konsorcjum spółek: Max Bögl Polska Sp. z o. o. i Max Bögl Stiftung &Co. KG złożyło najkorzystniejszą ofertę. Wartość robót oszacowano na blisko 140 mln zł, ukończenie prac zadeklarowano w ciągu 33 miesięcy od podpisania umowy i udzielono 10-letnią gwarancję jakości.

60 km dróg w budowie - autostrada A4 i droga ekspresowa S19

W 2015 roku rozpoczęły się prace na dwóch odcinkach drogi ekspresowej S19 od węzła Świlcza do węzła Rzeszów Południe (Kielanówka) oraz od Sokołowa Młp. do Stobiernej. Pierwszy odcinek będzie miał długość 6,3 km. Prace prowadzi konsorcjum Eurovia Polska SA i Warbud SA. Zgodnie z umową prace zakończą się w sierpniu 2017 roku. Drugi odcinek liczy 12,5 km. Realizowany jest przez Aldesa Construcciones Polska Sp. z o.o. Odcinek ma być gotowy w czerwcu 2017 roku. Trwają także prace na ostatnim odcinku autostrady A4 od Rzeszowa do Jarosławia, które zgodnie z podpisaną umowa mają zakończyć się w maju 2016 roku.

Kolejne kilometry podkarpackich dróg krajowych wyremontowane

Działalność rzeszowskiego Oddziału GDDKiA to nie tylko budowa nowych dróg. Bardzo ważne są również remonty i przebudowy istniejących dróg, mostów czy też działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. W roku 2015 na istniejącej sieci drogowej zrealizowano między innymi następujące zadania:

- remont DK73 w m. Bukowa – dł. 0,765 km,
- remont DK19 w m. Wyżne - dł.0,900 km,
- remont DK19 w m. Babicy wraz z budową chodnika - dł. 0,740 km
- odcinkowa likwidacja kolein i spękań DK4/94 na odcinku Kosina – Radymno – dł. 40 km
- remont mostu na rzece Leszczawka w m. Leszczawa Dolna w ciągu DK28
- remont mostu na rzece Stopnica w m. Domaradz w ciągu DK19
- remontu mostu przez rz. Wańkówka w m. Olszanica w ciągu DK84
- budowa kładki dla pieszych w m. Nowa Dęba DK9

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A4 Utrudnienia na drodze S19 Jak dojadę - Nisko Jak dojadę - Rzeszów