1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Powstanie nowy łącznik Radomia z drogą ekspresową S7

Powstanie nowy łącznik Radomia z drogą ekspresową S7

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-07-09
Powstanie nowy łącznik Radomia z drogą ekspresową S7
Nowa droga połączy Radom z ekspresową trasą S7. Zdjęcie poglądowe: GDDKIA
Ruszają przygotowania do realizacji nowego odcinka drogi wojewódzkiej DW740, która będzie łącznikiem Radomia z drogą ekspresową S7 (zachodnia obwodnica Radomia). W pierwszej kolejności powstanie koncepcja nowej trasy Radom – S7.

Powstanie koncepcja drogi łączącej Radom z trasą ekspresową S7 (węzeł Radom Zachód). Będzie to nowy przebieg drogi wojewódzkiej DW740 w woj. mazowieckim. Wykonawcą jest firma Sweco Polska Sp. Z o.o. Zgodnie z umową prace koncepcyjne powinny zostać zakończone do lipca 2026r.

Dokumentacja projektowa ma określić przebieg możliwych korytarzy dla przeprowadzenia drogi wojewódzkiej z uwzględnieniem regionalnych i lokalnych uwarunkowań geograficznych oraz przyrodniczych na odcinku od węzła na S7 Radom Zachód do miasta. Powstaną co najmniej trzy warianty przebiegu drogi.

Jak podkreślają przedstawiciele Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich istotne na etapie projektowania będzie wskazanie ewentualnych problemów realizacyjnych poszczególnych wariantów inwestycji, oszacowanie ich kosztów oraz wskaźników efektywności ekonomicznej, określenie akceptacji społecznej oraz środowiskowych uwarunkowań.

Nowe drogi w Mazowieckim: 200 km w realizacji, a blisko 500 km w projektowaniu

Zadanie jest realizowane w oparciu o zawarte porozumienie pomiędzy Samorządem Województwa Mazowieckiego a Miastem Radom, w którym Miasto Radom zadeklarowało udział finansowy w opracowaniu koncepcji nowego przebiegu drogi 740.

Przypominamy, że droga ekspresowa S7 stanowi zachodnią obwodnicę Radomia. Umowę na jej realizację tego 25 km odcinka S7 w formule projektuj i buduj podpisano w 2015 roku. Trasę oddano do ruchu jesienią 2018 roku.

Mapa przebiegu zachodniej obwodnicy Radomia w ciągu drogi ekspresowej S7

Mapa przebiegu zachodniej obwodnicy Radomia w ciągu drogi ekspresowej S7

Mapa: GDDKIA

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S7 Utrudnienia na drodze 740 Jak dojadę - Radom