• Facebook - conadrogach
Przebudowa węzła Łękno jednym z etapów budowy obwodnicy śródmiejskiej Szczecina
Miasto Szczecin otrzymało dofinansowanie na przebudowę węzła komunikacyjnego Łękno na przebiegu Trasy Średnicowej. Zdjęcia: UM Szczecin

W Szczecinie powstanie nowy układ drogowy u zbiegu alei Wojska Polska (droga wojewódzka nr 115) i trasy średnicowej. Jego elementem będzie przebudowany węzeł Łękno, na który miasto pozyskało 73 mln dotacji z UE. Zadanie będzie kolejnym etapem realizacji obwodnicy śródmiejskiej Szczecina.

Strategiczna inwestycja transportowa w Szczecinie – przebudowa węzła Łękno będzie realizowana na mocy porozumienia, dzięki któremu inwestycja otrzyma dofinansowanie z UE w wysokości 73 mln zł. Inwestycja, której koszt oszacowano na blisko 100 mln zł ma zakończyć się w grudniu 2020 roku.

Dla Gminy Miasto Szczecin to kolejny etap powstania obwodnicy śródmiejskiej, która zatrzymała się na wysokości ulicy Arkońskiej. Tym razem chodzi o budowę dwupasmówki i dwupoziomowego skrzyżowania przy ulicy Traugutta i alei Wojska Polskiego z parkingami typu „Bike&Ride” i „Park&Ride”, przystankami autobusowymi (linie 53,60,67) i tramwajowymi(linie 1,9) oraz ciągami pieszo-rowerowymi Ten strategiczny punkt transportowy w stolicy Pomorza Zachodniego dotyczy bowiem drogi wojewódzkiej nr 115.

Ponadto inwestycja obejmuje utworzenie centrum przesiadkowego o ogromnym znaczeniu dla metropolitalnego transportu kolejowego, czyli Szczecińskiej Kolej Metropolitalnej.

To ważna przebudowa dla funkcjonowania miasta. Kompleksowo zmodernizujemy wiadukt przy al. Wojska Polskiego wraz z całym skrzyżowaniem oraz wybudujemy kolejny etap trasy średnicowej. Przez jakiś czas na pewno będą utrudnienia, ale warto być cierpliwym. Inwestycja znacznie poprawi komunikację. – powiedział prezydent Szczecina, Piotr Krzystek.

Realizację obwodnicy śródmiejskiej w Szczecinie została podzielona na dziewięć części, z czego zrealizowano już pięć odcinków. Istniejący fragment trasy przebiega od ulicy Franciszka Ksawerego Druckiego-Lubeckiego do ulicy Arkońskiej w ciągu ulic Rugiańskiej, Przyjaciół Żołnierza i Wszystkich Świętych.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: