• Facebook - conadrogach
Przetarg za przetargiem dla S61 na Podlasiu
Na Podlasiu krok po kroku rusza budowa drogi ekspresowej S61. Obecnie w budowie jest obwodnica Suwałk, wkrótce ruszy Szczuczyna a w przetargu jest obwodnica Łomży. Zdjęcia: GDDKIA

Pierwsze miesiące tego roku upłynęły na Podlasiu pod znakiem „przetargowej gorączki”. Wiekszośc z przetargów dotyczyła realizacji drogi ekspresowej S61, która jest częścią międzynarodowej trasy Via Baltica.

Od początku roku ogłaszane były przetargi na kolejne odcinki drogi ekspresowej S 61 w woj. podlaskim. Jej fragmenty - cała obwodnica Łomży (od końca marca) oraz odcinki od węzła Kolno aż po Szczuczyn (od początku lutego) są już objęte procedurą przetargową.

Obwodnica Suwałk w ciągu S61 już w budowie

Z kolei 3 kwietnia br. GDDKiA wybrała najkorzystniejszą ofertę w przetargu na budowę drugiej nitki obwodnicy Szczuczyna – złożyła ją firma POLAQUA Sp. z o.o., ta sama, która w 2015 r zakończyła budowę I etapu tej obwodnicy.

Wcześniej - 24 marca br., otwarte zostały oferty w przetargu na projekt i budowę odcinka S61 od końca obwodnicy Suwałk do Budziska (gr. państwa). Jak informują drogowcy z podlaskiego oddziału GDDKIA jeszcze w pierwszej połowie tego roku mają zostać ogłoszone przetargi na dwa brakujące odcinki S61 – Od Ostrowi Mazowieckiej do obwodnicy Łomży.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: