1. Strona główna
  2. Miejscowości
  3. Łomża - mapa samochodowa

ŁOMŻA - MAPA SAMOCHODOWA

ŁOMŻA - NA MAPIE

Łomża

Łomża - miasto powiatowe położone we wschodniej Polsce, w zachodniej części województwa podlaskiego (w latach 1975-1998 Łomża była siedzibą władz województwa łomżyńskiego). Łomża leży na Mazowszu, na tzw. Międzyrzeczu Łomżyńskim, na wysokim brzegu Narwi. Powierzchnia miasta to prawie 33 km kw. a liczba ludności oscyluje wokół 63 tys. Układ drogowy Łomży tworzą drogi krajowe nr 61 i 63 oraz drogi wojewódzkie nr 645, 677 i 679.
Łomża

Łomża to miasto o średniowiecznym rodowodzie, z licznymi zabytkami, zachowanymi mimo ogromnych zniszczeń powstałych w wyniku działań wojennych (zrujnowane ponad 70% miasta), m.in. późnogotycka katedra pw. śwśw. Michała Archanioła i Jana Chrzciciela.

Drogi w Łomży

Najważniejszymi drogami Łomży są przecinające miasto (przez większą część Łomży wiodą wspólnie) drogi krajowe nr 61 i 63. DK61 to trasa o długości ok. 257 km, łącząca Warszawę i Augustów (województwo podlaskie). Mija m.in. Legionowo, Pułtusk, Ostrołękę i Grajewo. Z kolei DK63 ma długość 410 km i łączy granicę polsko-rosyjską w Rudziszkach (województwo warmińsko-mazurskie) i granicę państwa z Białorusią w Sławatyczach (województwo lubelskie). Droga biegnie m.in. przez Węgorzewo, Giżycko, Siedlce i Radzyń Podlaski. Obie drogi łączą się w centrum Łomży na skrzyżowaniu Sikorskiego i Wojska Polskiego, po czym wspólnie biegną przez miasto ul. Wojska Polskiego i opuszczają je, kierując się na północny-wschód.

W planach jest poprowadzenie zachodnimi obrzeżami Łomży drogi ekspresowej S61, która stanowiłaby część trasy Via Baltica. Obwodnica Łomży ma mieć długość 25,8 km (w tym 18,8 km w standardzie drogi ekspresowej). Inwestycja będzie realizowana w ramach systemu „Projektuj i buduj”.

Przez Łomżę przebiegają także trzy drogi wojewódzkie. Wszystkie zaczynają tu swój bieg.

DW645 – startuje na skrzyżowaniu Sikorskiego i Wojska Polskiego, kieruje się ul. Sikorskiego na północny-zachód, do Myszyńca w województwie mazowieckim. Ma długość 58 km.

DW677 – również startuje w centrum miasta, na pl. T. Kościuszki. Wiedzie na południowy-zachód al. Legionów, do Ostrowi Mazowieckiej (województwo mazowieckie). Jej długość to 43 km.

DW679 – najkrótsza ze wszystkich, bo 30-kilometrowa droga łącząca Łomżę z Mężeninem. Startuje na południowych obrzeżach miasta, odbijając na wschód od wojewódzkiej 677-ki.

ŁOMŻA - AKTUALNA MAPA DRÓG

Poniżej prezentujemy mapę samochodową miejscowości Łomża. Na interaktywną mapę Google naniesione zostały przebiegi najważniejszych dróg w miejscowości i najbliższej okolicy. Kolorem zielonym oznaczono przebieg gotowych odcinków autostrad. Kolorem niebieskim oznaczono drogi ekspresowe. Kolorem czerwonym oznaczone zostały drogi krajowe, a pomarańczowym drogi wojewódzkie. Na mapie samochodowej prezentujemy zatem cały istniejący system drogowy miejscowości Łomża. Autostrady i drogi ekspresowe tworzą w Polsce sieć dróg szybkiego ruchu, która rozrasta się z roku na rok. Linią przerywaną zaznaczono te odcinki tych ważnych dróg, które są w budowie, a kropkami odcinki planowane. Zwracamy uwagę na to, że wszystkie zamieszczone na mapie przebiegi mają charakter wyłącznie orientacyjny i nie należy ich traktować jako rzeczywiste przebiegi dróg, zwłaszcza dróg planowanych, bowiem w dużym powiększeniu mapy mogą wystąpić znaczące różnice pomiędzy przebiegiem faktycznie planowanym, a tym zamieszczonym na mapie.

autostrada
droga ekspresowa
droga krajowa
droga wojewódzka
ŁOMŻA - aktualna mapa dróg

ŁOMŻA - GŁÓWNE DROGI I ULICE

ŁOMŻA - INFORMACJE O BUDOWIE I REMONTACH DRÓG

Więcej o drogach w miejscowości Łomża

ŁOMŻA - JAK DOJADĘ

ŁOMŻA - ODLEGŁOŚCI DO NAJWIĘKSZYCH MIAST

POPULARNE W CONADROGACH.PL