1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Rozpoczyna się remont A4 Katowice – Mysłowice. Utrudnienia do lipca

Rozpoczyna się remont A4 Katowice – Mysłowice. Utrudnienia do lipca

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-02-08
Rozpoczyna się remont A4 Katowice – Mysłowice. Utrudnienia do lipca
Remont A4 Katowice - Mysłowice. W I etapie jezdnia w stronę Krakowa, od lipca w stronę Katowic
Koncesjonariusz autostrady A4 Katowice - Kraków rozpoczyna remont kolejnego odcinka trasy. W poniedziałek (12.02) ruszy z wymianą nawierzchni A4 między Katowicami a Mysłowicami. W pierwszej kolejności prace obejmą jezdnię w stronę Krakowa. Uwaga na utrudnienia i korki na A4.

Stalexport Autostrada Małopolska rozpoczyna wymianę nawierzchni autostrady A4 Katowice - Kraków między węzłami Murckowska w Katowicach i Brzęczkowice w Mysłowicach. Od poniedziałku 12 lutego br., ekipy remontowe wejdą na jezdnię w kierunku Krakowa, wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Od lipca wymieniana będzie nawierzchnia jezdni A4-ki w kierunku Katowic. Obie jezdnie na tym odcinku A4 wyremontowane zostaną do końca listopada 2024 r.

- W pierwszym etapie prac zmiany organizacji ruchu będą wprowadzone na jezdni do Krakowa, na odcinku ok. 4 km, od km 343 do km 347. Następnie od 27 marca br. remontowany odcinek zostanie wydłużony do 7 km, od km 341 do km 348. Na jezdni do Krakowa jeden pas ruchu będzie remontowany, a drugi pas będzie przejezdny. Na jezdni do Katowic czynne będą dwa pasy ruchu w kierunku Katowic i jeden pas w kierunku Krakowa – poinformował koncesjonariusz.

Prace związane z wymianą nawierzchni i remontem obiektów mostowych na autostradzie A4 prowadzone będą do końca roku 2026, z wyłączeniem okresów zimowych. W 2027 roku ma nastąpić przekazanie autostrady stronie publicznej w stanie technicznym, nie wymagającym remontów i modernizacji przez kolejne lata.

Przypominamy, że koncesjonariusz zdecydował o podwyżkach opłat za przejazd autostradą A4. Nowe staki będą obowiazywać od 1 kwietnia br. Pisaliśmy o tym więcej tutaj:

Od kwietnia podwyżki na autostradzie A4 Katowice - Kraków. GDDKIA krytycznie o podwyżkach

Remonty i podwyżki na A4 Katowice - Kraków

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A4 Jak dojadę - Katowice Jak dojadę - Mysłowice