• Facebook - conadrogach
S61: Obwodnica Suwałk – pierwszy beton na jezdni!
Pierwszy beton na obwodnicy Suwałk w ciągu S61 wylany. Zdjęcia: Podlaski UM

Na placu budowy obwodnicy Suwałk w tym tygodniu ruszyło wylewanie betonu na jezdnię. Jak zapewniają drogowcy tempo prac jest bardzo dobre i z nowego odcinka drogi ekspresowej S61 powinniśmy skorzystać zgodnie z umową – w kwietniu 2019 r.

W tym tygodniu wykonawca prac firma Budimex rozpoczęła pierwsze roboty związane z wylewką betonu na jezdni obwodnicy Suwałk w jej północnym przebiegu.

–Tempo prac jest naprawdę imponujące. Ciszę się tym bardziej bo na tę inwestycję czekaliśmy 30 lat. W końcu możemy powiedzieć, że nasza cierpliwość została doceniona. – powiedział Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk wizytujący budowę.

W ramach budowy obwodnicy Suwałk, będącej elementem drogi ekspresowej S61 powstanie: dwujezdniowa droga o długości 12,8 km, jednojezdniowa łącznica o długości 0,7 km obwodnicy miasta Suwałki z istniejącą drogą krajową nr 8 w kierunku Budziska, węzeł „Suwałki Zachód”, skrzyżowania z drogami publicznymi, drogi dojazdowe (serwisowe), 15 obiektów inżynierskich (wiaduktów, mostu oraz obiektów pełniących funkcję przejść dla zwierząt), przepusty drogowe, także pełniące funkcje przejść dla zwierząt, wiadukty w ciągu budowanych dróg publicznych, ekrany akustyczne.

Cała inwestycja ma kosztować 299,4 mln zł i ma być gotowa w kwietniu 2019 roku.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: