1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Start remontu mostu Poniatowskiego w Warszawie. Prace potrwają dwa lata

Start remontu mostu Poniatowskiego w Warszawie. Prace potrwają dwa lata

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl, ZDM Warszawa
  3. 2023-03-24
Start remontu mostu Poniatowskiego w Warszawie. Prace potrwają dwa lata
Wiadukty mostu Poniatowskiego w Warszawie będą wyremontowane. Zdjęcia: ZDM Warszawa
Z wiosną (21.03.2023 r.) ruszył remont wiaduktu mostu Poniatowskiego w Warszawie (w ciągu DW631). Będzie to generalny remont na niemal całym odcinku, czyli od przystanku kolejowego Warszawa Powiśle do ul. Wioślarskiej. Prace potrwają dwa lata, na szczęście drogowcy nie przewidują dużych utrudnień w ruchu.

Wiadukt mostu Poniatowskiego przejdzie generalny remont na niemal całym odcinku, czyli od przystanku kolejowego Warszawa Powiśle do ul. Wioślarskiej. Prace obejmą całą konstrukcję wiaduktu, opierającą się na 87 filarach i przyczółkach posadowionych na palach. Będą polegały na odnowie elementów betonowych i kamiennych, a także murów oporowych, ponadto na odtworzeniu zabezpieczenia antykorozyjnego stalowych elementów obiektu.

S17 Wschodnia Obwodnica Warszawy bez decyzji środowiskowych i widoków na budowę

Zadanie obejmuje również remont przejścia podziemnego pod Al. Jerozolimskimi po zachodniej stronie mostu, które m.in. łączy dwa przystanki tramwajowe. Przejście powstało w latach 1986-1989 i od momentu oddania do użytku przechodziło tylko drobne prace konserwatorskie. Teraz zostanie poddane pierwszej tak dużej odnowie. Dzięki niej stanie się nie tylko bezpieczniejsze pod względem stanu technicznego, ale także zyska na estetyce.

- Remont nie obejmie jezdni ani ciągów pieszych. Nie będzie się więc wiązał ze zmianami w organizacji ruchu na samej przeprawie – dotyczy bowiem konstrukcji, na której opiera się wiadukt. Jedynie ewentualne skorzystanie z opcji i wymiana dylatacji mogłaby się wiązać z krótkotrwałym, np. weekendowym, wyłączeniem poszczególnych pasów ruchu – informuje Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie.

Obecna organizacja zakłada, że za czas prac zamknięte będą fragmenty al. 3 Maja po zachodniej stronie Kruczkowskiego (w stronę skarpy). Na jezdni północnej alei (od strony wiaduktu kolejowego) wyłączone z ruchu zostaną chodnik i zatoki postojowe. Zamknięta zostanie również południowa jezdnia, jak i usytuowany przy niej chodnik. Na obu nitkach drogi obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, także na wyznaczonych miejscach postojowych oraz pod wiaduktem.

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 631 Jak dojadę - Warszawa