1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Sześć lat zajmie projektowanie Zakopianki, S7 Kraków – Myślenice

Sześć lat zajmie projektowanie Zakopianki, S7 Kraków – Myślenice

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-02-20
Sześć lat zajmie projektowanie Zakopianki, S7 Kraków – Myślenice
GDDKIA wybrała projektanta przebiegu S7 Kraków – Myślenice. To będzie nowa Zakopianka. Zdjęcia: GDDKIA
Zakopianka między Krakowem a Myślenicami zmieni przebieg i powstanie w statusie drogi ekspresowej S7. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych wyłoniła wykonawcę prac projektowych, który przedstawi możliwe warianty przebiegu trasy. Projektowanie drogi S7 Kraków – Myślenice potrwa sześć lat.

Zadaniem wykonawcy będzie poszukiwanie optymalnego przebiegu nowej Zakopianki jako drogi ekspresowej pomiędzy autostradą A4 a funkcjonującą już za Myślenicami trasą S7. Początek drogi przewidziano między węzłami Kraków Południe a Kraków Bieżanów, jednak projektant będzie mógł zaproponować go też w innym miejscu.

- Dopuszczamy poszukiwanie wariantów bardziej na zachód lub na wschód, o ile takie rozwiązanie będzie korzystne i racjonalne. Pozostawienie opcji rozpoczęcia trasy w innym miejscu niż odcinek A4 Kraków Południe - Kraków Bieżanów daje też możliwość rozważenia rozwiązań zlokalizowanych poza podstawowym obszarem.  Wszystkie warianty muszą uwzględniać połączenie S7 z projektowaną Beskidzką Drogą Integracyjną (S52) – zaznaczają drogowcy.

Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe (STEŚ) dla drogi ekspresowej S7 między Krakowem a Myślenicami opracuje firma IVIA, która złożyła najtańszą ofertę w przetargu – 23,3 mln zł.

- Pozostali oferenci mają 10 dni na złożenie ewentualnych odwołań. Jeżeli nie zostaną złożone, to po przedstawieniu przez wykonawcę gwarancji należytego wykonania robót będziemy mogli podpisać umowę – informuje krakowski oddział GDDKIA.

Sześć firm do projektowania nowej Zakopianki, S7 Kraków – Myślenice

Wykonawca będzie miał 6 lat na opracowanie projektu i uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Zaproponowane w STEŚ warianty będą prezentowały już precyzyjne przebiegi i lokalizację inwestycji. W czasie projektowania będą organizowane spotkania informacyjne dla mieszkańców, którzy będą mogli przedstawić swoje pomysły, sugestie, wątpliwości i uwagi dotyczące nowej drogi. - Liczymy na konstruktywne rozmowy z zainteresowanymi. Zdajemy sobie sprawę, że jest to inwestycja trudna i budząca duże emocje. Jednakże wszyscy zgadzają się co do tego, że jest ona potrzebna - co potwierdzają strony zabierające głos w rozmowach na temat przebiegu nowego odcinka S7 – zaznaczają drogowcy.

Projektanci pracują nad dwujezdniową siódemką do Chyżnego

Przypominamy, że to już drugie postępowanie przetargowe dla tego odcinka. Pierwsze zostało unieważnione ze względu na wycofanie się wykonawcy. 

Ponad 5,1 tys. kilometrów dróg ekspresowych i autostrad w Polsce

POnad 5,1 tys dróg ekspresowych i autostrad w POlsce

Zdjęcia: Budowa trasy S1, GDDKIA

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S7 Jak dojadę - Kraków Jak dojadę - Myślenice