1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Trasa Górna do A1 w Łodzi – otwarcie jeszcze w listopadzie

Trasa Górna do A1 w Łodzi – otwarcie jeszcze w listopadzie

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-11-20
Trasa Górna do A1 w Łodzi – otwarcie jeszcze w listopadzie
Ostatni odcinek Trasy Górna w Łodzi doprowadzi do autostrady A1. Otwarcie inwestycji pod koniec listopada br. Zdjęcia: UM Łódź
W Łodzi dobiegła końca ważna inwestycja drogowa. Na budowie Trasy Górna od kilku dni trwają odbiory, a wykonawca prowadzi ostatnie prace wykończeniowe i porządkowe. Otwarcie drogi planowane jest jeszcze na listopad – zapowiada łódzki magistrat. Droga ułatwi kierowcom dotarcie z południowych dzielnic do węzła Łódź Górna na autostradzie A1.

Kolejny etap budowy Trasy Górna w Łodzi dobiegł końca. Zrealizowany odcinek zaczyna się od ul. Rzgowskiej, prowadzi do granic miasta przy ul. św. Rafała Kalinowskiego i dalej przez gminę Brójce do autostrady A1.

Trasa Górna ma po jednym pasie ruchu w każdą stronę. Jej nośność przewiduje obciążenia podobne do standardów autostrad i dróg ekspresowych. W rejonie skrzyżowań z ulicami Nowe Górki, Bronisin, Brójecką i św. Rafała Kalinowskiego powstały ronda. Nowe są również chodniki i droga dla rowerów. Wzdłuż trasy posadzonych zostało w sumie 300 drzew i ponad 22 tys. krzewów.

Nową Trasą Górna pojedziemy już 28 listopada.

Powstanie projekt 60 km łącznika trasy S8 Wrocław – Warszawa

Przypominamy, że przedłużenie Trasy Górna powstaje w ramach dwóch projektów: wojewódzkiego i miejskiego. Samorząd województwa łódzkiego wywiązał się w terminie ze swojego zadania. W lipcu tego roku oddany został do użytku odcinek drogi wojewódzkiej 714 - łączący Łódź z autostradą A1 w gminie Brójce. To w sumie 2,3 km. Wartość zadania realizowanego przez samorząd województwa łódzkiego to ponad 30 mln zł, z czego 19 mln to dofinansowanie z RPO WŁ 2014-2020, a ponad 2 mln zł pochodzi z budżetu państwa.

Trzeci etap budowy Trasy Górna, za które odpowiada miasto Łódź obejmuje 5 km odcinek na terenie miasta.

Wartość całej inwestycji to ponad 123 mln zł.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 714 Jak dojadę - Brójce Jak dojadę - Łódź