1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Trasa S11 nad morze. Trwa układanie nawierzchni na odcinkach Koszalin - Bobolice

Trasa S11 nad morze. Trwa układanie nawierzchni na odcinkach Koszalin - Bobolice

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2022-07-28
Trasa S11 nad morze. Trwa układanie nawierzchni na odcinkach Koszalin - Bobolice
S11 Koszalin Bobolice - trwa budowa 48 km nowej drogi ekspresowej nad Bałtyk. Zdjęcia: GDDKIA
Budowa trasy S11 nad morze to obecnie największy plac budowy w woj. zachodniopomorskim. Powstają nowe odcinki drogi ekspresowej S11 pomiędzy Koszalinem a Bobolicami. Kierowcy pojadą nimi w 2023 roku.

Na terenie Zachodniopomorskiego realizacja trasy S11 jest mocno zaawansowana. W ostatnich latach została oddana obwodnica Szczecinka i odcinek wspólny z S6 i S11 od Kołobrzegu do Koszalina. W lipcu 2021 roku ruszyła budowa drogi ekspresowej S11 pomiędzy Koszalinem a Bobolicami. To nowy, 48 kilometrowy, odcinek ekspresowej trasy.

- W lutym i marcu 2020 roku podpisaliśmy umowy na zaprojektowanie i budowę trzech odcinków S11 między Koszalinem i Bobolicami, o łącznej długości 48 km i wartości 1,5 miliarda złotych. Wykonawcy zrealizowali prace projektowe zgodnie z terminami kontraktowymi, co pozwoliło w połowie ubiegłego roku uzyskać decyzję o o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) – przypominają przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Droga S6: Trasa Kaszubska z Gdyni niemal gotowa. Siedem odcinków w projektowaniu


Realizacja 48 km trasy ekspresowej S11 Koszalin - Bobolice

Realizacja 48 km trasy ekspresowej S11 Koszalin - Bobolice. Mapa: GDDKIA

Obecnie na całej inwestycji trwają intensywne prace budowlane prowadzone przez ponad 1000 pracowników przy użyciu 500 jednostek sprzętu. Powstają obiekty mosty i wiadukty, dla większości z nich prace konstrukcyjne są już mocno zaawansowane.

Czas intensywnych robót na S11 Koszalin - Bobolice

Budowa węzła Zegrze Pomorskie na drodze S11

Budowa węzła Zegrze Pomorskie na drodze S11. Zdjęcia: GDDKIA

Postępują też prace drogowe, na odcinku S11 Koszalin - Zegrze Pomorskie wykonano już 7 km warstw bitumicznych na obu jezdniach, natomiast na odcinku Zegrze Pomorskie - Kłanino 11 km. Najbliższe miesiące będą okresem intensywnych robót bitumicznych i prac przy obiektach mostowych. Na odcinku drogi S11 Kłanino – Bobolice roboty bitumiczne ruszą na początku sierpnia.

 

W sierpniu ruszą roboty bitumiczne na odc. Kłanino - BoboliceW sierpniu ruszą roboty bitumiczne na odc. Kłanino - Bobolice. Zdjęcia: GDDKIA


Inwestycja obejmuje również budowę m.in. pięciu węzłów drogowych i dwóch par Miejsc Obsługi Podróżnych Dargiń Północ i Południe oraz Niekłonice Zachód i Wschód oraz Obwód Utrzymania Drogi Bobolice.


Zaawansowanie prac na odc. S11 Kłanino - Boblice, lipiec 2022

Zaawansowanie prac na odc. S11 Kłanino - Boblice, lipiec 2022. Zdjecia: GDDKIA

Oddanie do ruchu całego odcinka drogi S11 na trasie Koszalin – Bobolice planowane jest w drugiej połowie 2023 r.

Droga S11 połączy w przyszłości Kołobrzeg i Koszalin z Poznaniem i dalej aglomeracją górnośląską. Jest jedną z ważniejszych tras szybkiego ruchu w woj. zachodniopomorskim.

Według zapowiedzi, w sierpniu tego roku planowane jest podpisanie umowy na budowę odcinka DK11 łączącego rondo Janiska w Kołobrzegu z węzłem S6 Kołobrzeg Wschód. Po podpisaniu umowy wykonawca przejmie plac budowy i będzie mogła ruszyć budowa dwujezdniowej drogi klasy GP o długości 1,5 km.

Bez utrudnień na obwodnicy Szczecina S3-A6. Koniec budowy węzła Szczecin Kijewo

Docelowo w województwie zachodniopomorskim ma być około 650 km dróg ekspresowych i autostrad. Obecnie jest 325 km takich dróg, oznacza to półmetek realizacji tego celu. Obecnie w budowie są odcinki dróg S3, S6 i S11 o łącznej długości 89 km. W ciągu najbliższych 2 lat planowane jest zakończenie tych inwestycji. Kolejne 46 km drogi S6 Koszalin-Słupsk jest w przetargu.

Tak wygląda budowa drogi S3 do Świnoujścia

Budowa drogi ekspresowej S3 do swinoujscia wystartowała w 2022 r.

Budowa drogi ekspresowej S3 do Świnoujścia wystartowała w 2022 r.

 

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S11 Jak dojadę - Bobolice Jak dojadę - Kołobrzeg