Tu dowiesz się więcej o budowie drogi S10 Bydgoszcz - Toruń
W październiku odbędą się kolejne spotkania informacyjne ws. drogi ekspresowej S10 Bydgoszcz - Toruń. Zdjęcia: GDDKIA

Za kilka dni ruszą spotkania informacyjne w sprawie budowy drogi ekspresowej S10. Chodzi o odcinek, który połączy dwa największe miasta w woj. kujawsko-pomorskim: Toruń i Bydgoszcz.

- W celu przygotowania dokumentacji projektowej niezbędnej do realizacji budowy drogi ekspresowej S-10 na terenie województwa kujawsko-pomorskiego (Bydgoszcz-Toruń) w najbliższych dniach odbędą się spotkania informacyjne mające na celu poinformowanie lokalnej społeczności o planowanym przedsięwzięciu. Na spotkaniach przedstawiciele Biura projektowego przy udziale GDDKiA zaprezentują kilka wariantów budowy drogi ekspresowej wraz z proponowanym układem sieci dróg serwisowych, a także wskażą możliwe zmiany w obszarze oddziaływania drogi – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Apel o drogę ekspresową S10 Szczecin – Płońsk

 

Plan najbliższych konsultacji społecznych dla drogi ekspresowej S10 Bydgoszcz - Toruń:

  • 16.10.2017 r. godzina 17.00 Sala Konferencyjna Urzędu Miasta i Gminy w Solcu Kujawskim, ul. 23 stycznia 7
  • 17.10.2017 r. godzina 17.00, Aula Gimnazjum w Brzozie, ul. Powstańców Wielkopolskich 31A
  • 18.10.2017 r. godzina 16.00, Szkoła Podstawowa w Cierpicach, ul. Szkolna 9

 

Jak zaznaczają drogowcy w roku 2013 były już prowadzone konsultacje społeczne we wszystkich gminach znajdujących się na trasie przebiegu drogi ekspresowej. Obecne spotkania są organizowane wyłącznie miejscach gdzie nie organizowano ich wcześniej (Brzoza-w związku z rozszerzeniem zakresu prac o rozbudowę drogi krajowej nr 25) lub od ostatnich spotkań wprowadzono istotne zmiany w dokumentacji projektowej (Solec Kujawski, Cierpice).

Przygotowania do budowy S10 Wyrzysk – Pawłówek mogą startować

Prace projektowe dla drogi ekspresowej S10 na odcinku Bydgoszcz-Toruń prowadzi firma Mosty Katowice Sp. z o.o. W pierwszej połowie 2018 roku ma powstać Studium Techniczno – Ekonomiczno – Środowiskowego (STEŚ) wraz z elementami Koncepcji Programowej i materiałami do decyzji środowiskowej.

Zakresem projektowania objęty jest około 50 km odcinek w ciągu drogi krajowej nr 10 Bydgoszcz - Toruń (węzeł Bydgoszcz Południe - węzeł Toruń Południe) który ma być rozbudowany do parametrów drogi ekspresowej wraz z:

- rozbudową węzła Toruń Południe mającą na celu połączenie drogi ekspresowej S10 i autostrady A1 z drogą krajową nr 91.

- rozbudową węzła Bydgoszcz Południe (Stryszek), polegającą na dostosowaniu rozwiązań węzła do przekroju 2x2 drogi krajowej nr 25 na całym węźle wraz z odcinkiem do miejscowości Brzoza (włącznie z istniejącym skrzyżowaniem z drogą wojewódzką nr 254).


Mapa przebiegu drogi ekspresowej S10 Bydgoszcz - Toruń

Mapa przebiegu drogi ekspresowej S10 Bydgoszcz - Toruń. Mapa: GDDKIA

 

Droga ekspresowa S10 o długości docelowej ok. 460 km połączy zespół portów morskich Szczecin-Świnoujście z Warszawą, a także utworzy ważną arterię drogową po południowej stronie Wisły pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem - alternatywę dla DK80. Droga ta będzie również alternatywą dla autostrady A2 dla ruchu międzynarodowego.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

RPT
2017-10-10 22:56
A co z mostem w Solcu?

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: