1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Tunel na Zakopiance będzie czasowo zamknięty

Tunel na Zakopiance będzie czasowo zamknięty

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-12-06
Tunel na Zakopiance będzie czasowo zamknięty
We wtorek (12 grudnia) tunel na Zakopiance dla ratowników. Zdjęcia: GDDKIA
We wtorek (12 grudnia) tunel na Zakopiance w ciągu drogi ekspresowej S7 zostanie zamknięty dla ruchu. Ma to związek z koniecznością przeprowadzenia ćwiczeń ratowniczych.

Spis treści:

Dlaczego tunel na Zakopiance jest zamknięty dla ruchu?

Objazd Zakopianki

Tunel w ciągu drogi ekspresowej S7

 

Dlaczego tunel na Zakopiance jest zamknięty dla ruchu?

We wtorek (12 grudnia) służby przeprowadzą ćwiczenia ratownicze w tunelu pod Luboniem Małym na Zakopiance. Tunel będzie na około cztery godziny zamknięty dla samochodów. Drogowcy zapowiadają, ze nastąpi to od godziny 10 do 14.

Jak zaznaczają drogowcy, Konieczność corocznej organizacji ćwiczeń ratunkowych w tunelu wynika z przepisów.

- Przepisy dotyczące bezpieczeństwa tuneli na tego rodzaju trasach nakładają na nas obowiązek przeprowadzenia co roku ćwiczeń dla personelu tunelu i służb ratunkowych. Nasz tunel funkcjonuje już od ponad roku, ostatnie ćwiczenia przeprowadziliśmy w nim tuż przed jego otwarciem. Ponownie sprawdzimy funkcjonowanie systemów ratowniczych tunelu i przećwiczymy koordynację działań różnych służb – informuje krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

GDDKIA szuka projektantów Zakopianki S7 Kraków – Myślenice

Tunel na zakopiance w ciągu drogi ekspresowej S7, Zakopianka
Zdjęcia: GDDKIA

Objazd Zakopianki

Na czas zamknięcia tunelu kierowcy będą korzystać z objazdu. Jadący w kierunku Rabki na węźle Lubień zjadą na drogę wojewódzką nr 968 prowadzącą do Mszany Dolnej. W Mszanie skręcą prawo, na drogę krajową nr 28, którą dojadą do węzła Skomielna Biała i trasy S7.

Samochody jadące w kierunku Krakowa na węźle Skomielna Biała zjadą na DK28 w kierunku Mszany Dolnej, a następnie skręcą w lewo na DW968, którą dojadą do węzła Lubień.

Zakopianka. Te inwestycje mają poprawić podróż na DK7 Kraków – Myślenice

Tunel częścią drogi ekspresowej S7

Tunel na Zakopiance to część drogi ekspresowej S7, która równocześnie wchodzi w skład Transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T.

Budowa drogi ekspresowej S7 Lubień – Rabka-Zdrój została współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Łączny koszt inwestycji wynosi ponad 2,5 mld zł, a dofinansowanie ze środków UE to blisko 1,3 mld zł.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S7 Jak dojadę - Lubień Jak dojadę - Mszana Dolna