Uwaga! Zakopianka w Lubniu będzie zamknięta
Od 16 - 25 kwietnia brak przejazdu Zakopianką (DK7) w Lubniu, objazd przez Mszanę Dolną. Zdjęcia: GDDKIA

Przez 10 dni w II połowie kwietnia nie będzie możliwości przejazdu Zakopianką (droga krajowa nr 7) w Lubniu (woj. małopolskie). Kierowcy będą musieli korzystać z objazdu przez Mszanę Dolną.

- W dniach od 16.04 do 25.04. 2018 r. nastąpi pełne zamknięcie drogi krajowej nr 7 (Zakopianki) w Lubniu, niezbędne dla kontynuacji prac przy budowie drogi ekspresowej S7 na odcinku I Lubień-Naprawa. Ruch skierowany zostanie na objazd przez Mszanę Dolną i Skomielną Białą. W obrębie budowanego wiaduktu, który połączy istniejącą S7 z nowobudowanym odcinkiem trzeba obniżyć o 80 cm jezdnię DK 7 – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Zakopianka w budowie

 

Budowa Zakopianki - ekspresowej drogi S7 do Zakopanego

 Budowa tunelu w ciagu drogi ekspresowej S7. Zdjęcia: GDDKIA

Droga ma być zamknięta od godzin porannych 16 kwietnia - po odbiorze tymczasowej organizacji ruchu, pomiędzy godz. 8.30 a 9.00. - Na odcinku ok. 130 m trzeba usunąć całą nawierzchnię i podbudowę drogi, obniżyć ją w stosunku do obecnej o 80 cm i położyć nawierzchnię. Pozwoli to na uzyskanie takiej wysokości pomiędzy powierzchnią terenu i rusztowaniem tzw. bramą, która umożliwi przejazd DK 7 wszystkim pojazdom, w czasie budowy wiaduktu nad jezdnią. Odległość pomiędzy jezdnią a rusztowaniem budowanego wiaduktu będzie wynosiła 4,5 m - dodają drogowcy. Prace będą trwały całą dobę i zaplanowane są do 25 kwietnia 2018 r.

 

To nie jedyne utrudnienia na Zakopiance. W Białym Dunajcu trwa budowa nowego mostu. Nowym obiektem pojedziemy najwcześniej w grudniu br.

Rozpoczęła się budowa mostu tymczasowego w Białym Dunajcu na Zakopiance.

Budowa Zakopianki w ciągu S7 na odcinku Lubień – Rabka już trwa. Wkrótce ruszy realizacja odcinka Dk47 z Rdzawki do Nowego Targu.

Zakopianka: Chińczycy z najtańszą ofertą na budowę DK47 Rdzawka – Nowy Targ

 

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: