1. Strona główna
  2. Informacje
  3. W przebudowie kolejne kilometry starej gierkówki - DK1 w woj. śląskim

W przebudowie kolejne kilometry starej gierkówki - DK1 w woj. śląskim

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-02-12
W przebudowie kolejne kilometry starej gierkówki - DK1 w woj. śląskim
Około 900 mln zł wyniesie przebudowa ośmiu odcinków DK91 na południe od Częstochowy. Zdjęcia: GDDKIA
Drogowcy etapami realizują przebudowę dawnej „gierkówki” (obecnie DK91) w województwie śląskim. Do 2027 roku chcą zmodernizować ponad 40 km tej trasy. Kierowcy korzystają już z niemal 5-kilometrowego odcinka DK91 Nowa Wieś – Zawada, a na kolejnych trzech odcinkach o łącznej długości blisko 15 km prowadzone są prace. W ostatnich dniach GDDKIA zawarła umowę na przebudowę 5,5 km odcinka pomiędzy Zawadą a Siedlcem Dużym.

8 lutego br. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych podpisała umowę na przebudowę 5,5 km odcinka DK91 pomiędzy Zawadą a Siedlcem Dużym w woj. śląskim. Przebudowę w 18 miesięcy (bez okresów zimowych) za ponad 119 mln zł wykona konsorcjum Firm NDI z Warszawy oraz NDI Sopot.

W czerwcu nowa S1 Podwarpie – Dąbrowa Górnicza, dłużej potrwają prace na węźle Pogoria

Początek przebudowywanego odcinka zlokalizowany jest w rejonie skrzyżowania DK91 z ul. Długą w Zawadzie, następnie biegnie przez Romanów, Siedlec Mały aż do granicy Siedlca Małego i Dużego. W ramach inwestycji zostaną przebudowane skrzyżowania a konstrukcja drogi zostanie dostosowana do nośności 11,5 t/oś. Powstaną również ciągi piesze oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego i ochrony środowiska.

GDDKIA: Do 2026 r. chcemy przebudować ponad 40 km DK91 na południe od Częstochowy

Rozbudowa drogi krajowej nr 91 w woj. śląskim - podział na odcinki realizacyjne. Jest juz umowa na DK91 Zawada - Siedlec Duży. 

Rozbudowa drogi krajowej nr 91 w woj. śląskim - podział na odcinki realizacyjne

Mapa: GDDKIA

Kierowcy korzystają już z niemal 5-kilometrowego odcinka DK91 Nowa Wieś – Zawada, a na kolejnych trzech odcinkach o łącznej długości blisko 15 km prowadzone są prace. Są to fragmenty: Częstochowa – Nowa Wieś, Siedlec Duży – Koziegłowy i Markowice – Brudzowice.

Dla kolejnych trzech odcinków o długości około 17 km wykonywana jest dokumentacja projektowa.

- Do 2027 roku chcemy zmodernizować ponad 40 km tej trasy w województwie. Szacujemy, że łączny koszt inwestycji (wraz z przygotowaniem do realizacji) tych ośmiu odcinków drogi wyniesie ponad 900 mln zł – informuje katowicki oddział GDDKIA.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 91 Jak dojadę - Częstochowa