Wąskie gardła na drodze S3: most w Lubuskiem i trasa Szczecin – Świnoujście
Podczas podróży nad morze kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu na drodze ekspresowej S3 m.in na trasie Szczecin - Świnoujście, Sulechów - Zielona Góra. Zdjęcia: GDDKIA

Droga ekspresowa S3 to najczęściej wybierana trasa nad Bałtyk w zachodniej części Polski. Niemal na całym lubuskim odcinku S3 jedziemy wygodną dwujezdniową ekspresówką, korkować może się jedynie na wysokości Cigacic koło Sulechowa, gdzie powstaje drugi most przez Odrę. W woj. zachodniopomorskim największych korków w drodze nad morze można spodziewać się w na trasie Szczecin – Goleniów. W związku z rozbudową drogi ekspresowej S3 i remontem obwodnicy Goleniowa tworzą się zatory i częściej dochodzi do wypadków. Pamiętajmy również, o tym że na Dolnym Śląsku nie dokończono budowy odcinka S3 Lubin – Polkowice, co zdecydowanie utrudnia podróżowanie.

Rozbudowa drogi S3 Brzozowo-Miękowo i Miękowo-Rzęśnica. Utrudnienia na obwodnicy Goleniowa

W czerwcu rozpoczęła się przebudowa mostów na rzece Ina na obwodnicy Goleniowa. Prace prowadzone są w ramach budowy drogi ekspresowej S3 Miękowo – Rzęśnica. Zamknięta jest jezdnia S3-ki w kierunku Świnoujścia (wschodniej), pojazdy poruszają się w dwóch kierunkach jezdnią w kierunku Szczecina (zachodnią). W kilku miejscach ruch zostanie skierowany na tymczasowe jezdnie omijające budowane obiekty. Ta organizacja ruchu będzie obowiązywała do listopada tego roku, wówczas nastąpi przełożenie ruchu na przebudowaną już nitkę i rozpoczęcie robót na tej po której obecnie odbywa się ruch.

Zamknięta jedna jezdnia na S3 obwodnicy Goleniowa. Utrudnienia w ruchu na S3. Mapa: GDDKIA

Zamknięta jedna jezdnia na S3 obwodnicy Goleniowa

 

Wakacje nad morzem? Na tych drogach utrudnienia: DK1, S3, A6, S6 i obwodnicach Wałcza, Szczecinka, Kołobrzegu

 

S3 Sulechów – Zielona Góra możliwe korki przy moście przez Odrę w Cigacicach

Na drodze ekspresowej S3 w lubuskim trwają jeszcze prace związane z budową drugiego mostu na wschodniej jezdni drogi. Obiekt na trasie S3 Sulechów - Zielona Góra jest już prawie gotowy. Do wykonania pozostało jeszcze m.in. betonowanie płyty pomostu obiektu. Nowym mostem w okolicach Cigacic mamy pojechać w grudniu tego roku. To ostatni fragment budowanej trasy S3 w woj. lubuskim. W całym województwie kierowcy mają do dyspozycji dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w obu kierunkach.

Utrudnienia na moście w ciągu drogi ekspresowej S3 w okolicach Sulechowa. Zdjecia: GDDKIA

Utrudnienia na moście w ciągu drogi ekspresowej S3 w okolicach Sulechowa

 

Starą krajówką przez Zagłębie Miedziowe. Kto dokończy S3 Polkowice – Lubin?

Cały czas nie wiadomo jak długo poczekamy na odcinek drogi ekspresowej S3 Polkowice – Lubin na Dolnym Śląsku. Ponad 14-kilometrowy odcinek to ostatnie zadanie do wykonania w ramach budowy trasy Bolków – Legnica – Nowa Sól. Termin otwarcia S3 Lubin – Polkowice, tak jak sąsiednich odcinków, przypadał na połowę 2019 roku. Ostatecznie po maraźmie na budowie realizowanej przez włoskie konsorcjum Salini, doszło do zerwania umowy.

Po inwentaryzacji wiadomo, że do oddania trasy, konieczne jest zrealizowanie około 25 procent prac. Trzeba m.in. dokończyć budowę drogi ekspresowej (dwie jezdnie po dwa pasy ruchu i pas awaryjny), węzły Kaźmierzów, Polkowice i Lubin Północ, obiekty inżynierskie, systemy odwodnienia i urządzenia ochrony środowiska. Drogowcy na początku II połowy czerwca ogłosili przetarg.

Plan awaryjny dla S3 Polkowice – Lubin. Jest przetarg, ale czy będą chętni?

Przez województwo dolnośląskie docelowo przebiegać będzie ok. 135 km ekspresowej trasy S3. Do wybudowania pozostał jeszcze fragment drogi S3 prowadzący od Bolkowa do granicy państwa w Lubawce. Dwa odcinki na jakie podzieloną trasę mają już wykonawców, prowadzone są prace projektowe.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: